niedziela, 31 marca 2013

Wydarzenie - Pixel Heaven - Warszawa

W czerwcu tego roku w Warszawie będzie miało miejsce kapitalnie zapowiadające się wydarzenie dla wszystkich miłośników retro grania i nie tylko! Pixel Heaven to miejsce dzięki któremu będziemy mieli okazję przenieść się w sentymentalną podróż do lat 80. 90.. Retro Gracze, którzy mieli okazję wychować się przy platformach takich jak ZX Spectrum, Amstrad, Commodore 64, Atari, Sega, CD32, Amidze, NES'ie i innych, poczują się jak w domu.

Dla uczestników będą przygotowane panele dyskusyjne prowadzone przez ikony polskiej prasowy komputerowej lat 80. i 90., turnieje (w tym m.in. ekscytująco zapowiadające się zawody w kapsle oraz pinballa!) a także wspólne bicie rekordów (w takich grach jak River Raid, Ms. PacMan, Galaxian/Galaga, Pinball Dreams). Nie zabraknie również miejsca dla miłośników komiksu oraz retro muzyki - swoje popisy zaprezentują członkowie grupa AY-Riders, a także usłyszymy (i zobaczymy!) koncert przy wykorzystania GameBoy'a. Przypieczętowaniem pierwszego dnia będzie Wieczór z Demosceną. Znajdzie się miejsce również dla miłośników gier współczesnych - zostaną przygotowane strefy z grami z obecnej generacji konsol oraz PC. Nie zabraknie również przedstawicieli niezależnych produkcji indie (zapowiedziane spotkanie m.in. ze studio Crunching Koalas). Natomiast na "deser" ("lunch"/"kolację" - niepotrzebne skreślić) organizatorzy przygotowują co najmniej 3, ponoć dobrze zaopatrzone, bary.

Uff, dużo tego. Jako, że Pixel Heaven odbędzie się w Warszawie, specjalnie dla Was postaram się przygotować solidną relację. A kto wie, może i nawet uda się spotkać aby wspólnie pogierać i powspominać stare czasy. W razie co, do zobaczyska!

Wydarzenie: Pixel Heaven
Data: 15-16.06.2013 godz. 10:00
Miejscowość: Warszawa (Centralny Dom Qultury przy ul. Burakowskiej 12)
Dodatkowe informacje:
www.pixelheaven.pl


Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz