piątek, 8 kwietnia 2016

Relacja - Pog(R)adajmy: Marzec 2016 - Kraków +Gościnnie - Paweł Kot (Bloober Team)

Długo zwlekałem z tą relacją i jakimkolwiek wpisem. Powód był prosty: liczyłem na dopięcie zmian na blogu :) Jednak z rzeczami robionymi po godzinach jest tak, że niekoniecznie mogą być zawsze priorytetem. Zbliża się kwietniowe Pog(R)adajmy, więc relację z marca trza stworzyć i prawdopodobnie będzie to ostatni taki tekst, pisany na tej odsłonie bloga. Idą zmiany :) Już są za rogiem ;)


Jednak zanim do tego dojdzie, powróćmy do przeszłości. Mamy 9 marca 2016 roku. Pog(R)adajmy w Krakowie na które od ok. 18:45 zjawiają się ludzie. Jest to już raczej stała gromada osób, znających się nawzajem, ale nie brakuje uczestników pojawiających się z tzw. "doskoku" (co jakiś czas) oraz zupełnie nowych. Ja czuję się jak w domu. I chyba wszystkim się to udziela bo bez problemu przechodzimy do planu naszego spotkania. Mamy w przygotowaniu dyskusję poruszającą tematykę cenzury w grach. W tym miesiącu w gronie organizatorów staraliśmy się przygotować trochę przykładów co chyba nieco urozmaiciło spotkanie. Dyskusja była wciągająca do samego końca. Rozprawialiśmy o cenzurze na przykładnie różnych krajów oraz konkretnych gałęzi kultury.

Nie będę w tym miesiącu pisał o szczegółach rozmów bo jednak "aby wiedzieć, trzeba być" :) W marcu nie zabrakło również wsparcia ze strony sponsorów. Co ciekawe, coraz częściej to sami uczestnicy odzywają się do mnie, że chcą przekazać jakieś nagrody dla innych. Bardzo mi ten trend imponuje, jest budujący.

Od kilku miesięcy zmieniliśmy nieco formę inteGRANIA na "nie granie" tylko raczej dalsze gadanie - i chyba to się sprawdza. Jest więcej czasu aby pogadać na luzie z jak największą liczbą osób. A przychodzi nas sporo i często żałuję, że nie jestem w stanie pogadać z każdym.

Z ciekawostek, na spotkaniu był m.in. Paweł Kot - pracownik firmy Bloober Team, która niedawno wydała grę Layers of Fear - sprytniejsi mogli w łatwy sposób uzyskać autograf na swoim egzemplarzu gry :) Ale spokojnie, na pewno jeszcze nie raz będzie taka okazja na Pog(R)adajmy - mimo wszystko miejcie to na uwadze :) I to właśnie Pawła poprosiłem o gościnny udział w tej relacji. Poniżej znajdziecie kilka zdań z jego perspektywy.

Wywiad z Pawłem Kotem (Bloober Team)!

Schemat: Jakie są Twoje wrażenia po evencie?
Paweł Kot: Pozytywne jak co miesiąc :) Jak zwykle atmosfera świetna tak samo jak ludzie. Przyznam się że trochę zagadałem się w połowie i nie słyszałem późniejszych tematów no ale tak bywa jak się jest w dobrym towarzystwie.

SHM: Jak oceniasz event?
PK: Bardzo Dobrze. Jak wyżej podliczam atmosferę, ludzi i ogólne wrażenia. 

SHM: Czy pojawisz się na kolejnym evencie?
PK: O ile nie pojawią się nagłe niezapowiedziane zdarzenia jak uderzenie piorunem, atak Isis lub przedwczesna premiera Uncharted to tak :)

SHM: Czy uważasz siebie za Gracza od dziecka?
PK: Grałem już chyba mając 7 lat na Atari w symulator szczotkowania zębów więc raczej tak :) 

SHM: Dziękuję!

Oprócz Graczy na wydarzeniu byli obecni m.in. ludzie tworzący materiały związane z grami i pracownicy firm Bloober Team, Sodigital, Gry-online.pl, Sklep Gekon Kraków, Pinkishshotgun, i freelancerzy.

Lista nagród które były do zgarnięcia podczas inteGRANIA:

3x gra Sky Baron (Google Play) [PBLdevelopment]
2x gra Vertiginous Golf (Steam) [uczestnik Tomasz Janczyszyn]
3x brelok/otwieracz [SklepGekon.pl/Sklep Gekon Kraków]
3x figurka Neymar [SklepGekon.pl/Sklep Gekon Kraków]
3x voucher 10 zł [SklepGekon.pl/Sklep Gekon Kraków]
1x special-drink [Cybermachina]
1x gra Fable III (X360) [Graczem od dziecka]
1x steelbook MGS V [Graczem od dziecka]
2x opaska PlayStation [Graczem od dziecka]

Fotorelacja - Pog(R)adajmy: Marzec 2016 - Kraków, 09.03.2016

Steelbook z MGS V wygrała Ania, która zdecydowała, że nagrodę przekaże innej osobie (bo takowy już posiada)...
Nagrody, nagrody, nagrody...
Zwycięski drink od Cyber! Wygląda "mniam!", prawda?

Zwycięzca nagrody za najlepszą odzież dla Graczy na Pog(R)adajmy Kraków: Marzec 2016! - zobaczcie w galerii poniżej, lepiej widać! 
Zwyciężczyni nagrody za najlepszą odzież dla Graczy na Pog(R)adajmy Kraków: Marzec 2016!

Odzież dla Graczy: 

"Po godzinach":
Zgadnijcie z czym mi się to mogło skojarzyć... ale jednak nie, tym nie wróciłem do domu.
Podziękowanie dla lokalu Cybermachina za udostępnienie nam miejsca zupełnie za darmo!

Podziękowanie dla Tomasza Hryniewieckiego za pomoc w stworzeniu foto-relacji!

Do następnego Pog(R)adania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz