środa, 11 maja 2016

Relacja - Pog(R)adajmy: Kwiecień 2016 - Kraków - Było zajebiście!

Cóż, mógłbym nagłówkiem podsumować całe spotkanie i też byłoby dobrze. Chociaż tak naprawdę z miesiąca na miesiąc mógłbym pisać tę samą relację, z tego co widzę po każdym wydarzeniu. To zasługa ludzi. Dobranych, odnajdujących się idealnie w tym specyficznym towarzystwie. Ludzi kochających gry, lubiących o nich rozmawiać, słuchać innych, wymieniać się poglądami. Czasami się przekomarzać, a czasami po prostu uczyć. Rzucać ciekawymi przykładami, wspomnieniami z dzieciństwa czy wizjami przyszłości. Wszystko to dotyczy szeroko pojętego świata gier. Choć grupa krakowskich uczestników jest ukierunkowana bardziej na elektroniczne granie to nawet ostatnio pojawiały się przykłady gier z rodzaju planszowych czy tradycyjnych (jak np., jak to ktoś określił, "podróżne szachy").


Ta relacja jest dla mnie w pewnym sensie pożegnalną ze starą odsłoną bloga. Zagryzę zęby ale pod tym adresem nic więcej już nie opublikuję. Pomimo tego, że za miesiąc obchodzimy jubileusz 3 lat od momentu powstania inicjatywy. W czerwcu musi już być dostępna nowa odsłona bloga. A to jest taka "wspominka", drobne upamiętnienie tego co żeśmy wspólnie wszyscy przeżyli. Zerknijcie sobie jak spotkania Pog(R)adajmy wyglądały na przestrzeni tego czasu:
Pog(R)adajmy - relacje

Szczerze? Aż mi się nie chce wierzyć, że coś takiego udało nam się osiągnąć. Ale gdzieś moje przewidywania w tym się sprawdziły - w każdym zakątku naszego kraju znajdują się pasjonaci. Trzeba tylko do nich dotrzeć. I tak nie wszyscy się ujawniają. Jedni się wstydzą, inni nie są za bardzo towarzyscy, do innych z braków kontaktu nie potrafimy dotrzeć z informacją o spotkaniach. Jednak na Pog(R)adajmy jest miejsce dla tych wszystkich - dlatego jak zawahasz się jeszcze raz, a jeszcze wśród nas nie byłeś - idź kurde, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi!

Wracając do Krakowa, w kwietniu przyjrzeliśmy się zjawisku "hype'u" w branży growej. Porozmawialiśmy o największych premierach gier, jak postrzegamy słowo "hype" - czy tylko w negatywnym tonie czy też kryją się za nim plusy. Nie zabrakło wspomnień o odkryciach przez nas "wyhajpowanych" tytułów, a także również kilka rozczarowań. Ogromne emocje (a szczególnie we mnie) wzbudził także analizowany przez nas news dotyczący plotek o wydaniu PlayStation 4 neo. Moje zdanie na ten temat poznaliście. Czekamy na konkrety na targach E3. Natomiast chyba zupełnie bez echa przeszła nowinka o streamowaniu gier z PS4 na PC - być może dlatego, że poprzedni wzbudził (przynajmniej we mnie) takie emocje.

Tradycyjnego inteGRANIA w formie dobierania się w pary na zasadzie losowej nie zrobiliśmy, ale rozlosowaliśmy sporo kolejnych nagród od dobrowolnych sponsorów. Było śmiechu, były spełnienia marzeń (Pozdro Golec - niech Ci służy brelok jak mi! - zawsze na wysokości zadania) i oddawania swoich nagród innym osobom. Był też plebiscyt na najlepszą odzież dla Graczy na spotkaniu, a Wy jak zwykle, może nawet nieświadomie, po prostu daliście czadu! Nawet wpadł mi dzięki temu pomysł na jeden element na blogu, hmm, ale o tym w razie co później...

Dzięki! Za kolejne super spotkanie! Chcę takie co miesiąc. I oby sił i czasu starczyło na ich prowadzenie jeszcze przez rok, a może dwa... ;) DO NASTĘPNEGO!!!

Oprócz Graczy na wydarzeniu byli obecni m.in. ludzie tworzący materiały związane z grami i pracownicy firm Bloober Team, Sodigital, Gry-online.pl, Sklep Gekon Kraków, Pinkishshotgun, i freelancerzy.

Lista nagród które były do zgarnięcia podczas inteGRANIA:

1x gra Clockwork Tales: Of Glass and Ink (PC) [uczestniczka Paulina Jaszczyńska]
1x gra Grim Legends: The Forsaken Bride (PC) [uczestniczka Paulina Jaszczyńska]
1x gra Grim Legends 2: Song of the Dark Swan (PC) [uczestniczka Paulina Jaszczyńska]
1x gra Nightmares from the Deep 3: Davy Jones (PC) [uczestniczka Paulina Jaszczyńska]
1x gra Time Mysteries: Inheritance - Remastered (PC) [uczestniczka Paulina Jaszczyńska]
1x portfel z filmu Batman vs Superman [uczestnik Rafał Wójcik]
1x chusta z Tom Clancy Ghos Recon [uczestnik Nikodem Szczepańczyk]
3x brelok/otwieracz [SklepGekon.pl/Sklep Gekon Kraków]
3x figurka Neymar [SklepGekon.pl/Sklep Gekon Kraków]
1x komiks Zombie Army Trilogy [SklepGekon.pl/Sklep Gekon Kraków]
1x voucher 10 zł [SklepGekon.pl/Sklep Gekon Kraków]
1x special-drink [Cybermachina]
1x gra Ridge Racer 7 (PS3) [Graczem od dziecka]
1x opaska PlayStation [Graczem od dziecka]

Fotorelacja - Pog(R)adajmy: Kwiecień 2016 - Kraków, 13.04.2016Zwycięzca nagrody za najlepszą odzież dla Graczy na Pog(R)adajmy: Kwiecień 2016 w Krakowie!
Odzież dla Graczy:Podziękowanie dla lokalu Cybermachina za udostępnienie nam miejsca zupełnie za darmo!

Podziękowanie dla Tomasza Hryniewieckiego za pomoc w stworzeniu foto-relacji!

Dzięki wszystkim i do następnego Pog(R)adania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz