piątek, 13 września 2013

Wydarzenie - Zjazd Twórców Gier 2013 - Poznań

Wielkimi krokami zbliżają się targi PGA, ale ja chciałbym zwrócić Waszą uwagę na wydarzenie, które organizowane jest jako impreza towarzysząca wspomnianym targom. W pawilonie 14 odbędzie się Zjazd Twórców Gier i to właśnie temu, kapitalnie zapowiadającemu się wydarzeniu, poświęcam obecnego posta.


Czym konkretnie jest ZTG? Pozwolę sobie przytoczyć cytat, który idealnie obrazuje idee tego wydarzenia:
"Zjazd Twórców Gier to coroczne spotkanie branży, niezależnych miłośników tworzenia gier i wreszcie graczy. Pozwala na wymianę doświadczeń, poszerzenie wiedzy, poznanie nowych ludzi, nawiązanie kontaktów, czy zyskanie współpracowników, wreszcie na integrację z osobami o podobnych zainteresowaniach."

Bardzo interesująco zapowiada się również program tej inicjatywy i w tym miejscu chciałbym ponownie posłużyć się cytatem:
"Tradycyjnie już, na program ZTG składają się zróżnicowane scieżki tematyczne, dotyczące wszystkiego co związane z tworzeniem gier. Równolegle odbywające się prelekcje prowadzone przez profesjonalistów i amatorów z różnych dziedzin sprawiają, że Zjazd Twórców Gier jest tak wyjątkowym wydarzeniem łączącym całe środowisko twórców i graczy. Bez względu na wykształcenie czy wiek podczas konferencji zawsze znajdziecie coś co Was zainteresuje i zainspiruje.

Zjazd Twórców Gier to szerokie spektrum zagadnień związanych z tworzeniem gier, od projektowania do marketingu, od twardego kodowania po tworzenie fabuły, poświęcamy sporo miejsca grafice, ale nie omijamy i muzyki. Zajmujemy się grami zupełnie rozrywkowymi, ale jednocześnie także grami z praktycznymi celami czy nawet  zastosowaniami elementów gier poza grami. W tym roku chcemy też wyjść poza gry typowo reprezentowane na takich imprezach, w tym poza gry komputerowe. Z pewnością każdy zainteresowany tworzeniem gier tak już, jak i w przyszłości, znajdzie tu coś ciekawego dla siebie(...)"

W chwili obecnej, co dla mnie jest bardzo istotną informacją, na stronie ZTG możecie znaleźć filmy z poprzedniej edycji tego wydarzenia. Jest to niesłychanie ciekawy materiał dla osób interesujących się branżą gier pod kątem naukowym i marketingowym. Pozwolę sobie wymienić kilku tematów nagranych wykładów, opublikowanych na stronie, które odbyły się na ZTG w 2012 roku:
- "PROJEKTOWANIE GIER INSPIROWANE NATURĄ"
- "GAMIFIKACJA SZKOLNICTWA WYŻSZEGO: RAPORT Z BADAŃ"
- "EDUKACJA W ZAKRESIE TWORZENIA GIER"
- "PLUGAWI ZWYRODNIALCY, CZYLI DLACZEGO KONSERWATYŚCI NIE ZNOSZĄ GIER WIDEO"
- "ASPEKTY PRAWNE TWORZENIA GIER KOMPUTEROWYCH"
- "POZYCJONOWANIE GIER WIDEO"
- "CZAS, PRZESTRZEŃ I KATEGORIA REALIZMU W PROJEKTOWANIU GIER"
- "GRYWALIZACJA, CZYLI GRY W PRAWDZIWYM ŻYCIU"
- "GRY KOMPUTEROWE – ODRAŻAJĄCE, BRUDNE, ZŁE!"
- "GAME DESIGN W AKCJI"
- "EKONOMIA W SŁUŻBIE GIER"
- "TWORZENIE GIER W NADPRZESTRZENI"
- "ROLA PROJEKTANTA GIER W ROKU 2013"
- i inne!

Tak jak wspomniałem jest to niesłychanie ciekawy materiał! Jakie tematy zostaną przedstawione na najbliższym spotkaniu? Dowiemy się pod koniec września. Co jednak również jest warte podkreślenia, udział na ZTG jest darmowy, jest on wliczony w cenę biletów targów PGA. Dlatego jeżeli będziecie w tym roku w Poznaniu, wiecie gdzie możecie skierować swoje kroki. Jak wspomniałem we wstępie: do pawilonu 14. I ja zadaję sobie teraz jedno pytanie: dlaczego nie wiedziałem o ZTG roku temu? :P Zeszłe targi PGA, kiedy jeszcze mieszkałem w Poznaniu, były dla mnie ogromnym rozczarowaniem i gdybym wiedział wcześniej o tej inicjatywie, miałbym wtedy zapewnione dwa solidne dni. Ale, nie ma co użalać się nad rozlanym mlekiem, przed nami kolejna edycja ZTG, jakby co, wiecie już gdzie możecie się wybrać :)

Strona oficjalna Zjazd Twórców Gierztg.pl

Wydarzenie: Zjazd Twórców Gier 2013
Data: 19-20.10.2013
Miejscowość: Poznań (Międzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilon 14)
Dodatkowe informacje: Zjazd Twórców Gier

Zdecydowanie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz