piątek, 11 kwietnia 2014

Inicjatywa - Karnawał Graczy Blogerów #7: Iglica Sfer - Poznańska Gildia Graczy

O Karnawale Graczy Blogerów dowiedziałem się stosunkowo niedawno. Wtedy jeszcze nie zagłębiłem się bezpośrednio w temat. Niedawno też od jednego z Czytelników bloga otrzymałem informację o kolejnej edycji. Przyjrzałem się inicjatywie dokładniej i mogę powiedzieć jedno: jest to pomysł, który zdecydowanie jest warty szerszego nagłośnienia oraz wsparcia! Ze strony blogerów, ale nie tylko. Dzięki niemu, jestem przekonany, powstanie wiele świetnych tekstów, które dla jednych będą służyły jako inspiracje do dalszego poszerzenia tematu, dla drugich będzie to kapitalny materiał edukacyjny, a jeszcze inni odnajdą w nim świetną lekturę osadzoną w tematyce swojego hobby. Wiem co piszę, ponieważ miałem okazję zapoznać się z kilkoma tekstami i mogę stwierdzić jedną rzecz: chcę tego więcej!

Co miesiąc konkretny bloger wybiera temat główny karnawału. W ramach wybranego zagadnienia pozostali blogerzy mogą stworzyć tekst, który poruszy daną tematykę pod jakimkolwiek kątem. Po zakończeniu danej edycji, prowadzący podsumowuje zebrane artykuły. I to w sumie tyle. Niemniej jak już wspomniałem, jakość tekstów jakie powstają jest esencją tej inicjatywy.

Od 18 marca do 18 kwietnia, organizatorami siódmej edycji Karnawału Graczy Blogerów jest Poznańska Gildia Graczy. Tematem przewodnim - "Iglica Sfer". Cóż skrywa się za tym pojęciem? Poniższy cytat powinien rozwiać Wasze wątpliwości:

"(...) Gier, garściami czerpiących ze steampunku, retrofuturyzmu, czy cyberpunku jest cała masa, a na dodatek zbliżają się głośne, obiecujące premiery (np. Cyberpunk 2077, nowy Dragon Age). Rzecz w tym, żeby przyjrzeć się naszym ulubionym grom pod kątem uniwersum, w którym zostały osadzone.

Skąd wyobrażenia o światach bez elektryczności? Dlaczego bohaterowie gier, przemierzając postapokaliptyczne drogi i miasta, słuchają rock&roll - i czemu aż tak bardzo oczekujemy czwartej części Fallouta? Z kolei z jakiego powodu zaawansowana technologia (sny o przyszłości z perspektywy XXI wieku) jest aż tak wielką inspiracją dla twórców fabuły gier?

Jakie najciekawsze i najbardziej oryginalne światy zdarzało się Wam odwiedzać? Jakie style są waszymi ulubionymi, dlaczego jest to taki, a nie inny? Co może nas czekać w ciągu najbliższych kilku lat? Czy doczekamy się rewolucji w znanych nam już nurtach stylistycznych, która wpłynie na branżę gier komputerowych? Czy może raczej “wszystko już było”?

Spójrzcie na temat subiektywnie. Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoim zdaniem, bo na pewno zwrócicie uwagę na perełki w świecie gier komputerowych, o których warto pisać i mówić. Niech ta edycja Karnawału Graczy Blogerów stanie się... Iglicą Sfer, jednocześnie będąc dla Was wyzwaniem. Jeszcze jedna podpowiedź? Odszyfrujcie hasło - odkurzcie, rozgrzejcie klawiatury w celu szybkiego research’a. Do dzieła! (...)" - Paulina Joanna Rutkowska

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was w imieniu organizatorów na najnowszą edycję! Samemu również rozważę udział, z chęcią zmierzyłbym się z bardzo dobrze znanym mi miejscem... Oby tylko starczyło czasu.

Link do całego artykułu: Karnawał Graczy Blogerów #7: Iglica Sfer
Termin: od 18.03.2014 do 18.04.2014
Link do inicjatywy: Karnawał Graczy Blogerów

Zdecydowanie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz