poniedziałek, 18 maja 2015

Relacja - Ganymede Academy - Mam pomysł na grę… i co dalej? - Kraków

Nareszcie miałem sposobność wziąć udział w cyklu darmowych wykładów organizowanych przez Akademię Ganymede w Krakowie. Przygotowałem dla Was kilka zdjęć z tego wydarzenia oraz drobny spis wrażeń.


Po pierwsze, mam wielki szacunek dla firmy, która sama, w czasach obecnych, wychodzi po nowych pracowników dzieląc się w zamian swoją wiedzą i doświadczeniem. Przechodząc do samego spotkania, nie wiem jak poprzednie, ale wykład ten był dobry dla osób, które dopiero zaczynają marzyć o pracy w branży gier. Podczas prezentacji pojawiło się kilka informacji podstawowych, co można zrobić ze swoim pomysłem na samym początku jego wcielania w życie. Osoby posiadające już jakąś wiedzę w tym zakresie mogły poczuć jednak pewien niedosyt. Niemniej niezmiernym plusem tego typu wydarzeń jest ich łatwa dostępność (jedyny wymóg: darmowa rejestracja) oraz... możliwość poznania firmy jak i zaprezentowania siebie.

Bo musicie wiedzieć, że na krzesłach przygotowanych dla gości jeszcze przed rozpoczęciem spotkania leżały ankiety - jeżeli chciałbyś pracować w Ganymede - mogłeś mieć swoje "5 minut" aby przekonać do siebie organizatorów wydarzenia. Tutaj również ukryta jest moc tej inicjatywy. Idąc na spotkanie, mogłeś tak naprawdę wrócić do domu być może z planami rozpoczęcia nowej pracy.

A zapotrzebowanie na tego typu darmowe wystąpienia jest ogromne - jedna sala wypełniona po brzegi oraz druga do dyspozycji uczestników. Zapisy na prezentację kończą się w kilka dni od wystartowania rejestracji. To pokazuje jak tylko w jednym Krakowie jest wiele osób grających chłonnych wiedzy oraz wiążących swoją karierę zawodową z tworzeniem gier. Ciekawe co na to reszta Polski.

Komu poleciłbym minione wydarzenie: z uwagi na dobór tematu - osobom dopiero raczkującym w temacie tworzenia gier; osobom poszukującym pomysłu, w którą stronę skierować się ze swoją karierą na rynku pracy; osobom szukającym pracy w branży gier.

Czy wybiorę się na kolejne tego typu wydarzanie: tak, choć nie do końca uważam się za "target" po tym co napisałem w punkcie wyżej - z pewnością jest to jednak kwestia danego tematu - na pewno z wielką ciekawością wysłucham kolejnych wystąpień.

Fotorelacja - Ganymede Academy - Mam pomysł na grę… i co dalej? Kraków, 14.05.2015

Zdjęcia autorstwa Graczem od dziecka:
Zdjęcia autorstwa Ganymede Academy:Dziękuję i do następnego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz