wtorek, 5 maja 2015

Wydarzenie - Komputery Tamtej Ery - Poznań 2015

Mam dla Was informację o kolejnym, interesującym evencie organizowanym w naszym kraju. Od dnia dzisiejszego aż do 10 maja w Poznaniu odbywać się będzie wydarzenie zatytułowane "Komputery Tamtej Ery". Kierowane do dzieci, ale również osób starszych chcących powspominać urządzenia na których kiedyś sami grali (w tym m.in. Commodore 64, Atari czy Amiga). W weekend 9-10 maja planowany jest turniej na wspomnianych sprzętach. Całość oczywiście gra i huczy - można testować. Wstęp z tego co wnioskuję po plakacie i wydarzeniu na FB - bezpłatny (brak wzmianki o konieczności uiszczenia opłaty za wstęp). Oby więcej takich atrakcji w Polsce.


Wydarzenie: Komputery Tamtej Ery - Poznań 2015
Data: 04-10.05.2015
Miejscowość: Poznań (Poznań City Center, ul. Matyi 2)
Dodatkowe informacje:
Komputery Tamtej Ery - Poznań 2015
Informacja prasowa:
"Kolejna edycja imprezy organizowanej przez fundację "Dawne Komputery i Gry". Jest to wydarzenie, które ma na celu starszym przypomnieć, a młodszym pokazać jak wyglądały komputery, gry oraz konsole w latach 70tych, 80tych i 90tych ubiegłego wieku. Przez cały tydzień będzie można cofnąć się w czasie i zobaczyć oraz przetestować sprzęt informatyczny z dawnych lat.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z podobnych imprez:
- http://www.tvn24.pl/poznan,43/amiga-czy-commodore-stare-gry-w-gorzowie,479449.html
- https://www.youtube.com/watch?v=ebIqFQwO1LE
- https://www.youtube.com/watch?v=Z8dgv5NxGAY

Wydarzenie składa się z:
- Interaktywnej wystawy, czyli sprzęcie (komputery, konsole) - oczywiście działającym i udostępnionym do użytku odwiedzającym. 

- Turniejów klasycznych gier, w których będzie można wygrać współczesne nagrody tocząc bój na sprzęcie mającym kilkadziesiąt lat."

Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz