wtorek, 13 października 2015

Relacja - Pog(R)adajmy: wrzesień 2015! - Kraków

Zmiany na blogu spowodowały wiele opóźnień w publikacjach, ale cóż, wszystko dla dobra pewnej idei :) Zapraszam do zapoznania się z relacją z wrześniowego Pog(R)adajmy z Krakowa na którym miała miejsce m.in. unikatowa polska premiera gry karcianej Boss Monster! Wydarzenie epickie, ponieważ owa premiera odbyła się w ponad 10 miastach Polski jednocześnie! Jak przywitaliśmy Szefa Potworów w stolicy Małopolski?


Zanim jednak do owej premiery doszło, rozpoczęliśmy od tradycyjnego punktu spotkania - wspólnej dyskusji na przygotowany temat. We wrześniu rozmawialiśmy o produktach inspirowanych grami. W skrócie: gadżety, guidebooki, soundtracki, adaptacje filmowe, anime, manga, odzież dla Graczy, książki, potrawy i co nam tylko przyszło do głowy. Pojawiły się pytania czy wolimy licencjonowany produkt czy unikatowy handmade. Wymienialiśmy się doświadczeniem z zakupionych produktów i co istotne, informowaliśmy się wzajemnie gdzie takie rzeczy można kupić. Temat luźny, ale wykorzystaliśmy na niego cały przeznaczony czas. Ledwo starczyło czasu na pytania dodatkowe.

Ok. godz. 21:00 przyszła pora na inteGRANIE i punkt kulminacyjny spotkania czyli turniej w Boss Monster, w którym do wygrania była sama gra Boss Monster od firmy Trefl oraz flaszka Wyborowa smakowa od Cybermachiny ;) Powstały cztery zespoły po dwie osoby w każdym. Najpierw rozegraliśmy rundę testową do dwóch utworzonych komnat (nawiązanie do zasad gry), a następnie rozgrzani rozpoczęliśmy finałowy pojedynek. Wygrały dwie dziewczyny - Karolina i Żaneta, które w ich ostatnim rozdaniu nie dały szansy przeciwnikom na jakąkolwiek skuteczną kontrę. Miny chłopaków zrzedły, ale pogratulowali zwyciężczyniom wygranej :) Każda grupa otrzymała również bony 10 zł do sklepu Gekon.

Turniej zajął nam prawie półtora godziny, więc spotkanie wyjątkowo zakończyliśmy nieco później niż zwykle.

Oprócz Graczy na spotkaniu byli obecni m.in. pracownicy firm Sodigital, Tate Interactive, Sklep Gekon, Uniwersytet Jagielloński i freelancerzy.

Fotorelacja - Pog(R)adajmy: wrzesień 2015 - Kraków, 09.09.2015

Na Pog(R)adajmy ma miejsca polska premiera gry karcianej - Boss Monster!
Zwyciężczynie turnieju w Boss Monster!


Nagroda ufundowana przez Cybermachina!

Odzież dla Graczy:

Zwycięzca nagrody za najlepszą odzież dla Graczy na Pog(R)adajmy: wrzesień 2015 w Krakowie!


Podziękowanie dla lokalu Cybermachina za udostępnienie nam miejsca zupełnie za darmo!

Do następnego Pog(R)adania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz