środa, 25 listopada 2015

Relacja - Pog(R)adajmy: listopad 2015! - Kraków

Kolejne Pog(R)adajmy za mną i po raz kolejny mogę napisać, że było to... wyjątkowe spotkanie! Raz - miała miejsce druga już w Krakowie prezentacja wygłoszona przez portal GameMusic.pl, dwa - nasze wydarzenia co miesiąc są wyjątkowe - po prostu. Zasługa w tym ludzi, którzy na nie przychodzą. W większości są to Gracze, ale nie brakuje również przedstawicieli gamedevu oraz osób bezpośrednio związanych z branżą grową. Taki miks daje ciekawe rezultaty w dyskusji - dla odważnych. Mimo różnorodności jednak, wymiana poglądów z różnych obozów zazwyczaj jest ułożona i konstruktywna. Ale aby nie być gołosłownym, zacznijmy po kolei...


Rozpoczęliśmy tradycyjnie, od przywitania. Każdy miał okazję przedstawić się do mikrofonu i opowiedzieć krótko w co ostatnio grał i czy dany tytuł poleca, czy też nie. Następnie wyczytałem kilka ogłoszeń pa(g)rafialnych i mogliśmy przejść do specjalnej prezentacji przygotowanej na to spotkanie. Wygłosił ją Mariusz Borkowski red. nacz. serwisu o muzyce do gier - GameMusic.pl. Na początku dowiedzieliśmy się nieco o samym portalu i jego działaniach. Następnie wysłuchaliśmy wystąpienia poruszającego tematykę koncertów muzyki do gier. Mieliśmy okazję przesłuchać również 15 minutowy film z trasy koncertowej jednego z japońskich zespołów (dominowała muzyka z Final Fantasy). Po prezentacji przyszedł czas na drobny konkurs - trzech śmiałków wzięło udział w odgadywaniu puszczanego w tle utworu. Zadanie nie było łatwe, ale udało się wyłonić zwycięzcę, który zgarnął płytę Video Games Live 3 (!!) oraz koszulkę z gry Until Dawn - obie nagrody ufundowane były przez GameMusic.pl.

W kolejnej fazie spotkania przeszliśmy do poruszenia głównej dyskusji, w której staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie - czy jesteśmy za starzy na gry? Czy jest jakiś wiek, w którym możemy przestać grać? Brzmi dość fanatycznie, prawda? Niemniej odpowiedzi były naprawdę ciekawe - chociaż w przeważającym tonie mówiące, że granie nam się nigdy nie znudzi (z wyjątkami). Przypomnieliśmy sobie m.in. również jak granie wyglądało kilka(naście) lat temu, kiedy mieliśmy po 10-15 lat - i jak ta czynność wygląda w obecnej chwili. Czas na dyskusję wyczerpał nasz ostatni punkt spotkania czyli inteGRANIE. Nie pozostało nic innego jak tylko rozdać nagrody od dobrowolnych sponsorów - a coś w tym miesiącu było do wygrania.

Spotkanie dobiegło końca, rozpoczęła się strefa "po godzinach", a w niej... to już zostanie jedynie w pamięci osób, które były na spotkaniu :) Dziękuję Wam jeszcze raz za kolejne Pog(R)adajmy! Widzimy się w grudniu!

Oprócz Graczy na wydarzeniu byli obecni m.in. pracownicy firm Sodigital, Teyon, Bloober Team,  7Lvls, GameMusic.pl, TVGry.pl, Retroage.net i freelancerzy.

Lista nagród które były do zgarnięcia podczas inteGRANIA:
- 1x Supreme Commander Gold Edition (PC) [Gorzki/Kanał]
- 1x Abyss Odyssey (PC) [uczestnik Przemysław Kamiński]
- 1x smycz Just Cause 3 [Graczem od dziecka]
- 1x wódka "Wyborowa" smakowa [Cybermachina]

Lista nagród które były do zgarnięcia w konkursie zorganizowanym przez GameMusic.pl:
- 1x Video Games Live 3 (CD)
- 1x koszulka Until Dawn (L)
- ?x przypinki z Wiedźmin 3
- ?x breloczki z Artifex Mundi

Zwycięzca za najlepszą koszulkę na spotkaniu wygrywał wybrany napój ufundowany przez nasz blog!

Fotorelacja - Pog(R)adajmy: listopad 2015 - Kraków, 18.11.2015
Zwycięzca konkursu przygotowanego przez GameMusic.pl!
Wszyscy jednogłośnie odpowiedzieli na pytanie, które brzmiało: "Kto nie czuje się za stary na granie?".
...i druga partia.


Nagroda ufundowana przez Cybermachina!

Odzież dla Graczy:
Zwycięzca nagrody za najlepszą odzież dla Graczy na Pog(R)adajmy: listopad 2015 w Krakowie! 
Podziękowanie dla lokalu Cybermachina za udostępnienie nam miejsca zupełnie za darmo!

Do następnego Pog(R)adania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz