sobota, 12 grudnia 2015

Nowe inicjatywy - Drużyna Młodych Graczy - cała Polska

Chciałbym Wam przedstawić nowy, szczytny cel, który właśnie zostaje inicjowany w naszym kraju. Powstała tzw. "Drużyna Młodych Graczy", której głównym celem jest odwiedzanie domów dziecka wraz z grami i sprzętami wideo, w jednym celu - aby zainteresować dzieciaki nową formą zabawy, umilić im czas, a także pokazać personelowi pozytywne oddziaływanie gier w wymiarze wychowawczym i edukacyjnym. Nie ukrywam, że również zastanawiałem się nad tego typu akcjami, ale osobiście nie miałem nigdy odwagi się tego podjąć. Dlatego naprawdę podziwiam inicjatorów i trzymam kciuki za rozwój tej inicjatywy. Jak tylko będę miał możliwość, będę Was informował o konkretnych zbiórkach i o planowanych spotkaniach z dziećmi w całym kraju.


Informacja prasowa:
"(...) Drużyna jest grupą przyjaciół, którzy swoją pasję w postaci gier wideo postanowili wynieść poza domową rozrywkę. Naszym celem jest podarowanie uśmiechu dzieciom z domów dziecka za pomocą gier wideo. Przy okazji staramy się także uświadomić pracowników tych placówek, że granie może mieć także wartości wychowawcze i edukacyjne. 
Do tej pory udało nam się zorganizować cztery spotkania. Na każde z nich zabieraliśmy własny sprzęt w postaci konsol, akcesoriów i gier, a następnie z dziećmi spędzaliśmy przy nich większość dnia.  Każdą z tych wizyt z czystym sumieniem możemy uznać za bardzo udaną. Ciepłe przyjęcie naszej akcji zarówno przez dzieci, jak i opiekunów sprawiło, że chcemy jeszcze bardziej ją rozwijać. (...)
Celem Drużyny Młodych Graczy jest tylko i wyłącznie dobro dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Wraz z przyjaciółmi liczę, że dzięki nagłośnieniu akcji uda nam się namówić do pomocy innych graczy, co pozwoli nam poszerzyć zakres akcji o nowe domy dziecka w naszym regionie oraz rozpocząć działania w nowych miastach na terenie całej Polski (na tę chwilę mamy już odzew z Krakowa). Naszym celem jest również pozyskanie sponsorów oraz pomocy ludzi dobrej woli. Sytuacja domów dziecka bywa ciężka, przykładowo Zakład opiekuńczo-wychowawcy nr. 4 w Sosnowcu , w którym byliśmy z wizytą, został okradziony z całego sprzętu komputerowego. Już w niedalekiej przyszłości, przed spotkaniami, chcielibyśmy zacząć organizować zbiórki potrzebnych aktualnie rzeczy i darów. 
Jeżeli udało nam się Państwa zainteresować, bardzo prosimy o zamieszczenie informacji o naszej akcji na swojej stronie internetowej, profilu facebookowym, gazecie. Zachęcam Państwa także do kontaktu ze mną, z chęcią odpowiem na pytania oraz będę na bieżąco przekazywał terminy kolejnych spotkań i aktualizacje o rozwoju całego przedsięwzięcia. 
Z poważaniem, 
Maciej Sitek, reprezentant Drużyny Młodych Graczy
mail: Druzynamlodychgraczy@gmail.com"


Zdecydowanie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz