poniedziałek, 14 grudnia 2015

Relacja - Pog(R)adajmy: Game-Xmas Edition 2015 - Kraków

Dnia 9 grudnia 2015 roku w wielu miastach Polski odbyła się świąteczna edycja naszych wydarzeń dla Graczy i pracowników gamedevu, nazwana Pog(R)adajmy: Game-Xmas Edition 2015! Od comiesięcznych spotkań różniła się ona głównie jednym elementem - punktem programu zatytułowanym "rozGRAdawanie" - w ramach niego uczestnicy mogli wyjść ze spotkania z grą do kolekcji - ot, tak po prostu.


W grudniu tradycyjnie nie zabrakło tematu głównego. Porozmawialiśmy o strachu i fobiach, które mogą towarzyszyć nam podczas grania. Na początku okazało się, że nie wiele osób było miłośnikami horrorów. Jak się jednak okazało w dalszej rozmowie, staraliśmy się spojrzeć na ten problem również pod innymi pryzmatami. Czy gry są w stanie wywołać w nas np. lęk wysokości? Obrzydzenie lub dezorientację? Wymieniliśmy kilka naprawdę ciekawych przykładów na świetne implementacje tego typu elementów w grach. Rozmowa nam się przeciągnęła tak, że na pytaniach dodatkowych (niezwiązanych z tematem) zrobił nam się już niezły rozgardiasz :) Ale zasługą tego było też to, że w sali, w której się znajdowaliśmy, w pewnym momencie nie było gdzie usiąść od bardzo dużej ilości osób. W takich warunkach moderacja jest bardziej utrudniona, ale mimo wszystko sprawia ogromną satysfakcję.

Na spotkaniu nie zabrakło stałych bywalców jak i pojawili się zupełnie nowi ludzie. Perspektywa Graczy i pracowników gamedevu we wspólnej dyskusji wyłania wiele różnych interpretacji danego zjawiska związanego z grami, co jest nieukrywaną zaletą takiej wspólnej integracji i wymiany zdań pomiędzy jedną grupą, a drugą.

Po pogadaniu przeszliśmy do ostatniego punktu wieczoru, czyli rozGRAdawania. O co chodziło? Uczestnicy zadawali mi pytania dotyczące gierek, które są do wygrania (tytuły nie były wcześniej ujawnione) a ja odpowiadałem tylko "TAK" lub "NIE" (no, powiedzmy ;) ). Wiecie, sporo pytań od ludzi było trudnych i nie na każde potrafiłem udzielić 100% odpowiedzi ;) W taki sposób rozeszły się 2 gry z listy 21 tytułów. Mało. Przeszliśmy do drugiej rundy. Tutaj skupialiśmy się na jednym tytule i ja starałem się używać skojarzeń z daną grą, typu: Electronic Arts i rpg -> Dragon Age = brawo (chociaż akurat ta gra została wygrana w pierwszej rundzie ;) ). Należało odgadnąć tylko serię gry aby móc wygrać dany tytuł. Poniżej znajdziecie listę wszystkich gier, które były do wygrania w Krakowie. Ten punkt przeciągnął nam się do 22:15.

Nie zdążyłem zrobić zdjęć dla galerii "Odzież dla Graczy", ani nie wręczyliśmy nagrody od Cybermachiny, która przechodzi na następne spotkanie :) Było intensywnie, miejscami nieco chaotycznie, ale chyba z charakterkiem ;) Czy jakoś tak... Oby do Pog(R)adania w 2016 roku!

Oprócz Graczy na wydarzeniu byli obecni m.in. ludzie tworzący materiały związane z grami i pracownicy firm Sodigital, Swift Apps, Twice.pl, TVGry.pl, Pinkishshotgun.blogspot.com i freelancerzy.

Lista nagród które były do zgarnięcia podczas rozGRAdawania:
1x Dragon Age Inkwizycja (PC) [Electronic Arts Polska]
1x FIM Speedway GP15 (PC) – [Wydawnictwo Techland]
1x Metal Gear Rising: Revengeance (X360) [Sklep Gekon]
1x Yoostar 2 (X360) [Sklep Gekon]
1x TV Superstar (PS3) [Sklep Gekon]
1x Bad Hotel (PC) [Touch The Game]
1x Skulls of the Shogun (PC) [Touch The Game]
1x Natural Selection 2 (PC) [Touch The Game]
1x Citizens of Earth (PC) [Touch The Game]
1x Insurgency (PC) [uczestniczka Karolina 'yum' Barnaś]
1x Men of War: Assault Squad GOTY (PC) [uczestniczka Karolina 'yum' Barnaś]
1x 7 Grand Steps: What Ancients Begat (PC) [uczestniczka Karolina 'yum' Barnaś]
1x Daxter (PSP) [uczestnik Paweł Kot]
1x Operation Flashpoint Dragon Rising [Gorzki/kanał]
1x Sleeping Dogs (PC) [Graczem od dziecka]
1x Alien Isolation (PC) [Graczem od dziecka]
1x Legacy of Kain: Anthology (PC) [Graczem od dziecka]
1x Resident Evil 5 Gold Edition (PS3) [Graczem od dziecka]
1x Trainz Railroad Simulator 2006 (PC) [Graczem od dziecka]
1x Dracula 3 (PC) [anonimowy darczyńca]
1x Lucius (PC) [anonimowy darczyńca]
1x Bonus - Metal Gear Saga Vol. 2 (DVD) [Graczem od dziecka]

Łącznie we wszystkich miastach, event Pog(R)adajmy: Game-Xmas Edition 2015 wsparły następujące firmy oraz uczestnicy spotkania: Electronic Arts Polska (6 gier), Wydawnictwo Techland (10 gier), Sklep Gekon (6 gier), Touch The Game (40 gier), Karolina 'yum' Barnaś (3 gry), Paweł Kot (1 gra), Natec Genesis (7 gadżetów), Mionix (1 gadżet), Avermedia (6 gadżetów), Cooler Master (1 gadżet), Cyberhippie Collective (8 gier), Entrymedia, Jujubee, BadPixel, Artifex Mundi Polska, Wydawnictwo Gindie, Rafał Wereszyński, lokale udostępniające nam miejsce oraz wszyscy organizatorzy z poszczególnych miast, i inni ;) o których informacja już do mnie nie dotarła... ;) DZIĘKUJEMY w imieniu Graczy i polskiego gamedevu!

Fotorelacja - Pog(R)adajmy: Game-Xmas Edition 2015 - Kraków, 09.12.2015

Podziękowanie dla lokalu Cybermachina za udostępnienie nam miejsca zupełnie za darmo!

Do następnego Pog(R)adania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz