środa, 7 maja 2014

Relacja - Pog(R)adajmy: kwiecień 2014 - Kraków

Kwietniowe Pog(R)adajmy w Krakowie uważam za bardzo intensywne, z kilkoma innowacjami (jedną na spontanie, ale o tym za chwilę) oraz z drobnymi niedogodnościami. Ot, powiedzmy, klasyczny tasiemiec wydawany przez Konami, EA czy Activision. Trochę się poknociło (aby można było to naprawić za miesiąc), lecz mimo to nadal staraliśmy się przemycić na spotkaniu hektolitry miodu. Udało się? Mam nadzieję, że się udało. Proszę o pozostawienie komentarza w tej sprawie.


Zaczęliśmy z 15 minutowym poślizgiem. Ostatnio całą winę za tenże mogłem wziąć na siebie, lecz w tym miesiącu sprawy troszeczkę nie zostały dopięte przez lokal. Rezerwacja na 20:00 (zamiast na 19:00) oraz trzy stoliki na naszą sporą grupę (była to chyba rekordowa frekwencja na krakowskim spotkaniu) nie nastrajały niestety zbyt wesoło. W dodatku brak nagłośnienia przy takiej liczbie osób dało się we znaki. Mikrofonu nie było, ponieważ niedomógł amplituner, natomiast miejsce - przyznaję, sam swego czasu je poparłem, ponieważ miało być blisko wodopoju oraz zapiekanek - również nie spełniło swojej roli, przez co byliśmy nieco rozbici na grupy, które musiały się przekrzykiwać ze sobą oraz pozostałymi gośćmi będącymi w lokalu. W maju mamy już rezerwację na inne stoliki oraz ma być mikrofon. I tyle z minusów, jesteśmy rozliczeni, wiecie jakie łatki będą zaimplementowane w części kolejnej.


A wracając do meritum - oj to było to! Ponownie to było to. Intensywna dyskusja aż do samego końca. Zresztą zdarte gardło dnia następnego (sorry, już tego samego) mówiło samo za siebie (ke?). Kwietniowy temat główny przeg(r)adany - doszliśmy do ogólnego wniosku, że tak naprawdę targów w Polsce nie ma (jako tako, bo to co jest to troszkę aż wstyd na to chodzić - sorry, starajcie się lepiej - tak m.in. o PGA mówimy), a lekarstwem na to są dwa podmioty... Wydawcy (a jednak!) oraz charyzmatyczne jednostki - to tak w skrócie czego nam potrzeba abyśmy zaufali następnym targom. On/Off? No przestańcie...


Natomiast drugi temat spotkania, jaki był zainspirowany felietonem napisanym przez jednego z gości naszego spotkania (serio muszę wskazywać palcem kogo? Trzeba było pytać na spotkaniu... :) ), ożywił dyskusję na maksa skutkiem czego był... Konkretny harmider, z którego dało się wyjść tylko na spontanie. I w ten sposób powstał pomysł na pytanie podsumowujące, które jest kierowane do gości na osobności. Brzmiało następująco: czy pomimo widniejącego ograniczenia wiekowego na okładce gry (u nas system PEGI) kupilibyście grę od 18 roku życia osobie nieletniej (dziecku, młodszemu rodzeństwu etc)? I wbrew temu co być może przewidywaliście, że każdy nagle postawi się po stronie prawa i obowiązku, wiele osób pełnoletnich wybrało chyba bardziej zdrowe podeście do sprawy - większość osób była skłonna kupić osobie niepełnoletniej grę od 18 roku życia po uprzednim sprawdzeniu jej treści. I zazwyczaj chodziło tutaj o młodzież w wieku 16-17 lat. Chociaż jak również te osoby często zwracały uwagę, zazwyczaj +18 jest przyznawane słusznie i w nielicznych przypadkach zgodziliby się na takie gry.


Jeszcze jednym urozmaiceniem naszego spotkania był punkt "Za co pijemy?". Bardzo Wam się spodobał, a mnie tym bardziej, ponieważ na inicjującym punkt spotkaniu piliśmy za moją nową pracę w krakowskim Gekonie (tak, teraz pracuję w sklepie z grami, juppi~!). Ciekawe za co będziemy pić w maju... Chociaż ja już mam jeden powód :) Czekam na Wasze.


Spotkanie zakończyliśmy wyborem najlepszej koszulki (gratulacje Marta - koszulka Bioshock mimo naprawdę solidnej konkurencji zdecydowanie rulez!) oraz... A jednak trzecie urozmaicenie... Wybraliśmy MVP spotkania! Jako, że lubię na spontanie wprowadzać od razu zmiany (a tak naprawdę to sytuacja zawziętej dyskusji mnie do tego zmusiła) zostali wyłonieni aż dwaj MVP! Uczestnik znany pod kryptonimem Shibotsu Senpai oraz Włochaty Wojtek, którzy w nagrodę otrzymali gromkie brawa i uznanie, gratuluję!


Po żarliwej dyskusji przyszedł czas na pogaduchy i granie w kuluarach. I nagle jakoś tak zrobiło się ciszej i spokojniej... Ciekawe. Kwietniowe Pog(R)adajmy w Krakowie dobiegło końca, a ja już zapraszam Was na majowe. Będzie konkretne... I ten, no, nie zapomnijcie przeczytać jeszcze raz do końca pierwszego akapitu. If you know what I mean, ekhm. Cheers!


W miesiącu kwietniu Pog(R)adajmy wystartowało w kolejnym piątym już mieście! Do Krakowa, WarszawyKatowic, Bydgoszczy dołączyła Łódź oraz organizatorzy Gwardia Navis! Relację macie okazję przeczytać w odnośniku poniżej.

Wielkie podziękowanie dla ekipy organizatorskiej z pozostałych miast! :)
Dla:
Gorky, Sly, Greg (Brona Cultura) z Warszawy
Nadya (Jestem Geekiem) z Katowic
- Klaudia, Michał i Damian (studenci Gamedec) z Bydgoszczy
- Alicja i Marcin (Gwardia Navis) z Łodzi
Pełna profeska :)

Podziękowanie również dla lokalu Hex za udostępnienie nam miejsca zupełnie za darmo!

Pog(R)adajmy: kwiecień 2014 w Krakowie sponsorowali:
Sklep Gekon [3x figurka Rambo, 3x brelok/otwieracz + piwo/zapiekanka, 2x smycz Genesis]
Krzysztof "krzychos7" Jarnicki [1x Trine (PC), 1x Survivor (PC)]
PSX Extreme [1x PSX Extreme #200 do poczytania na spotkaniu]
Hex [1x piwo lub zapiekanka]
Graczem od dziecka [1x piwo lub zapiekanka]

Za pomoc w stworzeniu foto-relacji podziękowanie dla Anny "An" Gródek!

Patroni medialni, którzy dzielnie pomagają nam w rozpowszechnianiu informacji o Pog(R)adajmy:
PPE.pl, PSX Extreme, PaDtv, Vipmultimedia.pl, Muzeum Gier Wideo w Polsce, Gamedium, Grakademia, Grające kobiety, muve.pl, Gamertondo FB, DlaStudenta.pl, Mortal Kombat Poland, The Armory FB, Zjazd Twórców Gier, Maniak Gaming, Dobry Cosplay, Padportal.pl, Humanistyka 2.0, Gamedec – badanie i projektowanie gier FB, Polskie Gry Komputerowe, 1indie World, LoveKraków.pl, Hatak.pl, Chicken in the Corn, Gamesboard.pl, Bloober Team, PS4life.pl, GRM Radio, Gamesdivision, Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, Artifex Mundi, Geek World, Cenega, Radio Aktywne, Graming.pl, ProjektKonsola, TVPW, Input Lag.

Nasze spotkania odwiedzali pracownicy firm:
CD Projekt RED, Techland, People Can Fly, CI Games, Sony Computer Entertainment Polska, QLOC, Testronic Labs, Bloober Team, Flying Wild Hog, World-LooM, CreativeForge Games, Chicken in the Corn, Artifex Mundi, Fuero Games, Ganymede, Jujubee GRAMY!, CD Action, Magazyn Gamer, Hatak.pl. The Armory, Sklep Gekon, Ultima.pl, Madgames, Stargame, Game Over, PaDtv, GRY-Online.pl, GameFaction, HC Gamer, PS4life, gameplay.pl, Gamedium, Gamesboard.pl. PS Site, Gracz Watch, GameMusic.pl, Input Lag, Muzeum Gier Wideo w Polsce, Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, Polskie gry komputerowe, Grające kobiety, Sexy Cosplay, Mortal Kombat Poland, Nephilim Cosplay, Checkpoint, Koło Naukowe Twórców Gier „Polygon”, Vipmultimedia.pl, All In, The Company, klan OFPS, BEST Gamers Tournament, Brunecia, GMIX.pl, Kompletna Strata Czasu, Wiedźma na orbicie, BACKDASH, Level Up, Hex, Cybermachina, Jestem Geekiem, Brona Cultura, Gamedec - badanie i projektowanie gier, Graczem od dziecka oraz freelancerzy.

Fotorelacja - Pog(R)adajmy: kwiecień 2014 - Kraków, 09.04.2014


Panowie: lewy na prawe skrzydło, chudy kryjesz giętkiego, Marcin podanie na lewą i Zając wykończenie przewrotką.


Nagroda figurka Rambo ufundowana przez Sklep Gekon. Czekaj... Piwo w tle też fundowali.PSX Extreme tradycyjnie był również gościem naszego spotkania!


Odzież dla Graczy:

Finaliści plebiscytu najlepszej koszulki spotkania! Piękne.
Pamiątkowo:"Po godzinach":

Nagrody ufundowane przez Sklep Gekon. Ten czarny gad to również otwieracz do piwa - ciekawe czy zwycięzcy się skapnęli.
Ta para też z nami grała.
Jak się przyjrzysz widać blizny.
Relacje z Pog(R)adajmy: kwiecień 2014 z innych miast:

(Łódź)
Gwardia Navis: Krótka relacja....
"W środę 9 kwietnia w klubie „Insert Coin” o godzinie 19:00 odbyło się w Łodzi pierwsze spotkanie miłośników i twórców gier - Pog(R)adajmy. Jako, że nigdy wcześniej podobna inicjatywa w naszym mieście nie miała miejsca, zarówno uczestnicy jak i organizatorzy całego przedsięwzięcia wyglądali na lekko zdezorientowanych. (...)" - Gwardia Navis
Link do całego artykułu: Krótka relacja....

Do następnego Pog(R)adania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz