czwartek, 5 czerwca 2014

Relacja - Pog(R)adajmy: maj 2014 - Kraków

14 maja 2014 odbyło się jedenaste już z kolei (a piąte w Krakowie) Pog(R)adajmy. Było bardzo dużo osób, intensywnie i z przytupem, ponieważ spotkanie było powiązane ze specjalnym wydarzeniem - zlotem miłośników konsol przenośnych z okazji 25-lecia premiery konsoli GameBoy! Niektóre osoby przyniosły też swoje sprzęty przenośne do grania. Dyskusja była równie wciągająca co ostatnio, ale chyba nieco bardziej zadziorna, z charakterem ;) Niestety nie do końca się pomieściliśmy, ale o tym za moment.

Rozpoczęliśmy dość przekornie, ponieważ od razu od głównej dyskusji (zapomniałem przytoczyć ogłoszeń pa(G)rafialnych co nadrobiłem w przerwie pomiędzy tematami). Zastanowiliśmy się nad polityką Nintendo (ogółem - nie tylko biorąc pod uwagę handheldy) i wytworzyła się mocna dyskusja, która wyglądała troszeczkę jak odpieranie przez jedną osobę zarzutów skierowanych w stronę tejże firmy przez pozostałych uczestników spotkania. Podziwiam Bartosza Gabisia za wiedzę jaką posiada na temat "wielkiego N". Nie miałeś lekko :) Ale ja z tej dyskusji wyciągnąłem bardzo dużo i myślę, że pozostałe osoby również.


Niestety nie udało nam się wszystkim pomieścić w salce, którą mieliśmy zarezerwowaną. Niektórzy stali w przedsionku, a jeszcze inni w ogóle nie mogli wziąć udziału w głównej dyskusji. Nie było również mikrofonu co wypłynęło niestety ze strony lokalu (nie ma możliwości nagłośnienia nas na cały lokal). Biorę to na siebie i na czerwiec mam już zaplanowane zmiany.

Co się działo w środku? Dla niektórych było to niestety zagadką.
Kilka osób przez to szybko się wykruszyło... Ale będą zmiany!
Drugi temat jaki poruszyliśmy dotyczył pracy promotora gier. Był to przyczynek do dyskusji odnośnie wizerunku kobiet w roli promotorów. Prym w dyskusji wzięły głównie osoby, które już pracowały na takim stanowisku. Można się było sporo dowiedzieć, m.in. o charakterze pracy, o rekrutacjach, a nawet o zarobkach ;) Ten temat nie wzbudził aż tak dużych emocji, ale też dlatego, że na jego poruszenie pozostało niewiele czasu, ponieważ pierwsza dyskusja pochłonęła większość spotkania.


Po daniu głównym standardowo przyszedł czas na podwieczorek, czyli inteGRANIE. Wyłoniliśmy aż 5 MVP spotkania! Podobieraliśmy się w pary, porozdawaliśmy nagrody. Chyba największym zainteresowaniem cieszyły się karty kolekcjonerskie z gry Beyond: Dwie Dusze ufundowane przez Sklep Gekon, a w graniu po prostu gry planszowe. Nie było niestety możliwości pogrania na konsolach stacjonarnych dostępnych w lokalu, ponieważ... w miejscu, które mieliśmy zarezerwowane konsol nie było, a tam, gdzie takie stanowiska były, klienci lokalu grali w planszówki i nie było możliwości włączenia sprzętu... No cóż. Następnie wybraliśmy najlepszą koszulkę (z gry Prince of Persia! - tak, z tego starusieńkiego!) i powoli spotkanie dobiegało końca. Aha, po dyskusji cyknęliśmy również pamiątkową fotę, która w ramach prezentu urodzinowego dla GameBoya zostanie przesłana do nowego polskiego dystrybutora Nintendo na Polskę, firmy ConQuest!


Na Pog(R)adajmy w Krakowie byli obecni m.in. pracownicy firm Bloober Team, iFun4all, Sodigital, redaktorzy Hatak.pl, założycielka fanpage'u Grające kobiety oraz pracownicy krakowskiego oddziału sklepu z grami konsolowymi - Gekon.

Następne spotkanie 11 czerwca, a wraz z nim kolejne wydarzenie specjalne, pierwsza rocznica spotkań! Zatem, do Pog(R)adania!


W miesiącu maju Pog(R)adajmy wystartowało w kolejnych dwóch miastach! Do KrakowaWarszawyKatowicBydgoszczy i Łodzi dołączyły Poznań i Radom! Łącznie to już siedem lokacji na mapie Polski, w których organizowane jest Pog(R)adajmy. Organizatorem pierwszego nowego miasta jest Poznańska Gildia Graczy, natomiast drugiego Graming.pl!

Wielkie podziękowanie dla ekipy organizatorskiej z pozostałych miast! :)
Dla:
Gorky, Sly, Greg, Polan (Brona Cultura) z Warszawy
Nadya (Jestem Geekiem) z Katowic
Klaudia, Michał, Damian (studenci Gamedec) z Bydgoszczy
Alicja i Marcin (Gwardia Navis) z Łodzi
Paulina i Michał (Poznańska Gildia Graczy) z Poznania
Michał (Graming.pl) z Radomia

Podziękowanie również dla lokalu Hex za udostępnienie nam miejsca zupełnie za darmo!

Pog(R)adajmy: maj 2014 w Krakowie sponsorowali:
Sklep Gekon [1x karty kolekcjonerskie z gry Beyond: Dwie Dusze, 3x karta rabatowa z nabitymi 10 pieczątkami co daje stały rabat -8% na gry używane oraz -4% na gry nowe]
Touch the Game [1x Bioshock 2 (PC)]
PSX Extreme [1x PSX Extreme #201 do poczytania na spotkaniu]
Hex [1x piwo lub zapiekanka]
Graczem od dziecka [1x piwo lub zapiekanka]

Nasze spotkania odwiedzali pracownicy firm: CD Projekt RED, Techland, People Can Fly, CI Games, Sony Computer Entertainment Polska, QLOC, Testronic Labs, Bloober Team, Flying Wild Hog, World-LooM, CreativeForge Games, Chicken in the Corn, Artifex Mundi, Dark Stork Studios, Fuero Games, Sodigital, iFun4all, Ganymede, Jujubee, BlackMoonDesign, Cameleon Labs, Entrymedia, SetApp, Impakt, GRAMY!, CD Action, Magazyn Gamer, Hatak.pl, Sklep Gekon, Ultima.pl, Madgames, Stargame, Game Over, The Armory, ByHand, PaDtv, GRY-Online.pl, Eurogamer, GameFaction, HC Gamer, PS4life, gameplay.pl, Padportal, Gamedium, Gamesboard.pl. PS Site, Gracz Watch, GameMusic.pl, Input Lag, Muzeum Gier Wideo w Polsce, Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, Polskie gry komputerowe, Grające kobiety, Sexy Cosplay, Mortal Kombat Poland, Nephilim Cosplay, Checkpoint, Koło Naukowe Twórców Gier „Polygon”, Ruch Projektantów Gier, Vipmultimedia.pl, All In, The Company, klan OFPS, BEST Gamers Tournament, Brunecia, Gnomek, PółnocneGranie, Towarzysz Pablo, GMIX.pl, Kompletna Strata Czasu, Wiedźma na orbicie, BACKDASH, Level Up, Hex, Wiatrakowa Klub, Insert Coin, Long Play, Games Bar, Graming.pl, Poznańska Gildia Graczy, Gwardia Navis, Gamedec - Badanie i projektowanie gier, Jestem Geekiem, Brona Cultura, Graczem od dziecka oraz freelancerzy.

Patroni medialni, którzy dzielnie pomagają nam w rozpowszechnianiu informacji o Pog(R)adajmyPSX Extreme, PPE.pl, PaDtv, Vipmultimedia.pl, Muzeum Gier Wideo w Polsce, Gamedium, Grakademia, Grające kobiety, muve.pl, Gamertondo FB, DlaStudenta.pl, Mortal Kombat Poland, The Armory FB, Zjazd Twórców Gier, Maniak Gaming, Dobry Cosplay, Padportal.pl, Humanistyka 2.0, Gamedec – badanie i projektowanie gier FB, Polskie Gry Komputerowe, 1indie World, LoveKraków.pl, Hatak.pl, Chicken in the Corn, Gamesboard.pl, Bloober Team, PS4life.pl, GRM Radio, Gamesdivision, Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, Artifex Mundi, Geek World, Cenega, Radio Aktywne, Graming.pl, ProjektKonsola, TVPW, Input Lag.

Fotorelacja - Pog(R)adajmy: maj 2014 - Kraków, 14.05.2014

No i trzeba się rozstać z kartami... Co ciekawe wygrał je Game Designer z Bloober Team :)
- fundatorem nagrody był Sklep Gekon.


Pozycja troszkę jak na Wigilii, ale już do takich określeń
na krakowskim Pog(R)adajmy przywyknęliśmy ;)
Odzież dla Graczy

Zwycięzca nagrody za najlepszą koszulkę!


Pamiątkowo

"Po godzinach":

Szefowa Hex'a też grała! - Niepozowane!
Do wspólnej foty trzeba było się pierw przygotować.

Za pomoc w stworzeniu foto-relacji podziękowanie dla Anny "An" Gródek!

Relacje z Pog(R)adajmy: maj 2014 z innych miast:

(Łódź)
Gwardia Navis: Pog(R)adajmy maj 2014!
"Już po raz drugi, w drugą środę miesiąca odbyło się w Łodzi spotkanie miłośników i twórców gier pog(R)adajmy. Pomimo faktu, że impreza ta dopiero zaczyna rozwijać skrzydła w naszym mieście, ilość uczestników bardzo pozytywnie zaskoczyła organizatorów. (...)" - Gwardia Navis
Link do całego artykułu: Pog(R)adajmy maj 2014!

(Poznań)
Poznańska Gildia Graczy: Pog(R)adajmy POZNAŃ - 14 maj 2014 - RELACJA
"Pierwsze spotkanie poznańskiej edycji Pog(R)adajmy za nami! Poznańscy gracze pokazali, że Poznań Też Gra! (...)" - Paulina Joanna Rutkowska

(Radom)
Graming.pl: Pog(R)adajmy - miesiąc: Maj 2014 - miasto: Radom
"14 maja 2014 roku spotkanie dla graczy i ludzi z branży gier po raz pierwszy odbyło się w Radomiu. Mimo, iż na spotkanie nie przyszły tłumy ludzi to impreza przebiegła świetnie i bawiliśmy się super. (...)" - Michał „mikulander” Mazur

Do następnego Pog(R)adania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz