wtorek, 10 czerwca 2014

Wydarzenie - Summer Game Party 5 - Łódź

W najbliższy weekend w Krakowie odbędzie się koncert muzyki z gier, natomiast w Łodzi będzie miało miejsce Summer Game Party 5 organizowane przez Koło Naukowe Badaczy Gier UŁ. Jest to wydarzenie łączące edukacje (prelekcje) z rozrywką (gry konsolowe oraz planszówkowe, turnieje i ARG). Inicjatywa wywodzi się z ośrodka akademickiego i jest zwieńczeniem nauki w semestrze letnim. W niedzielę można spodziewać się afteparty w klimacie retrogrania. Po więcej szczegółów odsyłam do notki poniżej.


Wydarzenie: Summer Game Party 5
Data: 14-15.06.2014 godz. 15:00
Miejscowość: Łódź (Tawerna Thestylacja Rumu, ul. Piotrkowska 79 (w podwórku))
Dodatkowe informacje:

Informacja prasowa:
"Jubileuszowa odsłona cyklicznej imprezy organizowanej przez Koło Naukowe Badaczy Gier UŁ, łączącej aspekt edukacyjny z rozrywkowym.

Obowiązkowy punkt w rozpisce wydarzeń gamingowych w Polsce, zarówno dla graczy, jak i badaczy gier oraz wszystkich osób interesujących się grami (zwłaszcza - choć nie tylko - grami wideo).

Historia Summer Game Party sięga roku 2009, kiedy to grupa pasjonatów wirtualnej rozrywki studiujących na UŁ zapragnęła połączyć przyjemne z pożytecznym i zwieńczyć semestr letni imprezą gamingową z mini-konferencją nt. gier. Choć od tamtej pory wiele się zmieniło, to zapał części tej grupy wcale nie osłabł, a wręcz został zasilony nową energią kolejnych roczników łódzkich groznawców. :)

Dzięki temu mamy przyjemność zaprosić Was na kolejną, piątą już* edycję Summer Game Party! Z uwagi na jubileuszowy charakter wydarzenia, tym razem szykujemy dla Was jeszcze większą niż dotąd dawkę atrakcji. Spodziewajcie się zatem nie jednego, lecz aż dwóch dni (za sprawą afterparty realizowanego w ramach cyklu RETROGRANIE) wypełnionych turniejami, rozgrywkami w konsolowych i planszówkowych strefach free play, jak również wieloma ciekawymi prelekcjami (wygłaszanymi głównie przez studentów zaliczających w ten sposób zajęcia, choć nie tylko) oraz dyskusjami w części konferencyjnej. Nie może Was zabraknąć! ;)

W programie między innymi:
- panel teoretyczny (prelekcje studentów i gości specjalnych)
- strefa free play (gry konsolowe i planszowe)
- turnieje z nagrodami
- ARG/gra niespodzianka

Organizatorzy:
- Koło Naukowe Badaczy Gier UŁ
- eduGRAcja

Partnerzy:
- Checkpoint
- Gwardia Navis
- Tekken Łódź Team
- Tawerna Thestylacja Rumu

Nie zapomnijcie także zawitać na niedzielne AFTERPARTY w Pub Biblioteka, które rozpocznie cykl spotkań RETROGRANIE Sezon #2: czerwiec 2014. Zaczynamy już o godzinie 15:00 od wystąpień prelekcyjnych, następnie przejdziemy do debaty z gośćmi i - rzecz jasna - rozgrywek w kultowe retro tytuły. ;)

Szczegółowe informacje o programie imprezy - już wkrótce.


* Oprócz "pełnych" edycji letnich, zorganizowaliśmy również "połowiczne", zimowe odsłony Summer Game Party - kolejno w latach 2012 (SGP 2,5) oraz 2013 (SGP 3,5)."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz