piątek, 25 lipca 2014

Wydarzenie - Gry konsolowe w Biedronce! - Polska

Ta informacja zasługuje zdecydowanie na osobny news. Gry konsolowe w końcu pojawią się również w Biedronce! Nie będę ukrywał, że taki krok był dla mnie w pewnym sensie oczywisty, tylko, że... czekałem na niego jakieś 3 lata ;) Niemniej w końcu gry wideo w sklepie z towarem do "codziennego użytku" ( ;) ) stały się faktem! Najpierw gry PC, które przetarły szlaki i zostały ciepło przyjęte przez Graczy, a teraz gry konsolowe. Nie byłaby to może aż tak rewelacyjna wiadomość gdyby nie... kapitalnie ustalona cena za wszystkie gry (40 zł) oraz lista przygotowanych tytułów. Pozwolę sobie ją skopiować poniżej z serwisu Polygamia.pl z którego jako pierwszego dowiedziałem się o tej wiadomości. Nie zabrakło killerów oraz gier trudniej dostępnych (przykładem obu z pewnością jest gra Ni No Kuni - miejmy tylko nadzieję, że nie pojawi się jej 5 na krzyż, na całą Polskę hłehłe ;) ).


Dlaczego pojawienie się w popularnej sieci sklepów gier konsolowych jest dla nas - Graczy konsolowych właśnie - tak interesujące? Powodów jest kilka - ich przystępność ze względu na cenę oraz ulokowanie niedaleko miejsca zamieszkania. Iść do Biedronki po chleb - wrócić z grą konsolową, ponieważ akurat pojawiła się nowa dostawa - kiedyś to było moim marzeniem, a teraz najprawdopodobniej będę je mógł nareszcie ziścić. Z pewnością powinno to wywrzeć wpływ na inne sklepy oferujące konsolowe dobra. Wspomnę chociażby o Saturnie oraz MediaMarkt'cie - kiedyś, przynajmniej dla niżej podpisanego - punkt, w którym można było zaopatrzyć się w nowe gry w przystępnych cenach. W chwili obecnej markety te w pewnym sensie odeszły w cień w świadomości Graczy i trochę trudno ocenić z czego to wynika (jest to opinia moich znajomych, a także klientów sklepu, w którym pracuję). Czy taki ruch ze strony Biedronki jest w stanie ożywić nieco ospałą ostatnimi czasy konkurencję? Jak na ten obrót sprawy zareagują również inne sklepy z grami?

Warto także nadmienić, że drugim bohaterem tej opowieści jest jeden z naszych polskich wydawców - konkretnie firma Cenega, której to gry konsolowe pojawią się w Biedronce 31 lipca. Czy kroku tej firmie dotrzymają inny wydawcy? Firma Sony Computer Entertainment Polska już jakiś rok temu zauważyła potencjał Biedronki umieszczając w wybranych sklepach swoje konsole. Chociaż w chwili obecnej to partnerstwo chyba lekko przygasło (obserwacja własna) jednak nie jest wykluczone, że Sony zainwestuje we współpracę z Biedronką ponownie. Trzecią firmą wartą wyróżnienia jest oczywiście CD Projket RED - to dzięki niej gry komputerowe pojawiły się w tej sieci sklepów, co poprzedziła bardzo hucznie zakrojona akcja promocyjna (czego efektem, jak wspomniałem na początku, może być obecna zapowiedź gier konsolowych).

Nic, tylko odkładać pieniądze. Trzymam kciuki aby to nie była tylko jedyna tego typu akcja i aby gry konsolowe w Biedronce zadomowiły się na dobre. Może kiedyś, dzięki takiemu rozwojowi sytuacji, w tej sieci sklepów doczekamy się również gadżetów z motywami z gier? Chcielibyście? ;) Jednak w chwili obecnej cieszmy się tym co mamy. Bo jest z czego, a wszelkim "specjalistom nad specjalistami" i malkontentom, którzy będą okazywali brak znaczenia tego faktu dla naszego rodzimego rynku, chciałbym już teraz rzec jedną rzecz: dajcie sobie spokój. Pomyślcie o rozwoju naszego rynku, o znaczeniu jakie może ono mieć dla nas - Graczy (kilka przykładów powyżej), a nie o tym, że na tle interesującej wiadomości możecie stać się kontr-(pseudo)specjalistami. Wasze marudzenie nie jest nikomu potrzebne (tak asekuracyjnie, uprzedzenie marudnych faktów ;) ). Biedronka, brawo! Cenega, brawo!

Polygamia.pl:
"(...) Gry będą dostępne od 31 lipca w cenie 40 zł za egzemplarz. Jednak nie wszystkie tytuły będą dostępne we wszystkich sklepach (np. w jednym będzie Deus Ex, a w innym Resident Evil). Lista obejmuje całą sieć.

Gry na Xboksa 360:

Armored Core: Verdict Day
Darksiders II
Darksiders II Limited Edition
Defiance
Deus Ex: Bunt Ludzkości
Devil May Cry HD Collection
Dmc Devil May Cry
Dragon's Dogma
Dragon's Dogma: Dark Arisen
Driver San Francisco Classics 3
End War Wer.2
Esp The Darkness II Limited Edition
Hunted: Demon's Forge
Injustice: Gods Among Us
Inversion
Lost Planet 3
Metro Last Light Limited Edition
Rage
Rage Anarchy Edition
Remember Me
Ridge Racer Unbounded Limited Edition
Risen 2: Dark Waters
Soul Calibur V
Star Trek The Video Game
Steel Battalion: Heavy Armor
Street Fighter X Tekken
The Bureau - XCOM Declassified
Ultimate Marvel Vs. Capcom 3
XCOM Enemy Unknown


Gry na PS3:

Armored Core: Verdict Day
Asura's Wrath
Darksiders Essenials
Darksiders Ii
Defiance
Deus Ex: Bunt Ludzkości
Devil May Cry HD Collection
DmC Devil May Cry
Dragon's Dogma
Dragon's Dogma: Dark Arisen
Esp Street Fighter X Tekken
Esp The Darkness II Limited Edition
Injustice: Gods Among Us
Lost Planet 3
Metro Last Light Limited Edition
Motion Sport Adrenaline
Ni No Kuni: Wrath Of The White Witch
Rage
Rage Anarchy Edition
Remember Me
Ridge Racer Unbounded Limited Edition
Rise Of The Guardians
Risen 2: Dark Waters
Saint Seiya Brave Soldiers
Soulcalibur IV Essentials
Star Trek The Video Game
Street Fighter X Tekken
The Bureau - XCOM Declassified
Turbo: Super Stunt Squad
XCOM Enemy Unknown

1 komentarz:

  1. W biedronce ostatnio kupiłam wody perfumowane - bardzo dobre! Tak wiec już mnie nic nie zdziwi.

    OdpowiedzUsuń