poniedziałek, 3 marca 2014

Relacja - Pog(R)adajmy: luty 2014 - Kraków

Luty za nami, drugie spotkanie Pog(R)adajmy w Krakowie (a dziewiąte już z serii) również zaliczone, było naprawdę solidnie i treściwie, choć w innej miejscówce.


Wraz z innymi Graczami, dokładnie 12 lutego w trzech miastach Polski, spotkaliśmy się w Warszawie (w Level Up), w Katowicach (w Cybermachinie) i w Krakowie (w Domówka Cafe). Jako organizator odpowiedzialny za ostatnie miasto byłem oczywiście w Domówce Cafe. I z tym wiąże się pierwsza nowość oraz drobne zaskoczenie. Nie mogliśmy spotkać się w Hex'ie tak jak ostatnio, ze względu na odwiedziny sanepidu przypadające akurat na datę naszego spotkania. Niemniej Domówka Cafe okazała się świetnym miejscem, które idealnie nas ugościło. Mieliśmy do dyspozycji aż dwa mikrofony (!) i lokal dostępny tylko dla siebie.


No, prawie dla siebie, ponieważ pozwoliliśmy aby drzwi były otwarte i mógł nas odwiedzić każdy. Chyba wszystkim zapadła w pamięć sytuacja z sympatyczną młodą panią, która do nas zawitała zupełnie przypadkowo. Podczas wstępnej przemowy odruchowo przywitałem się z nową osobą idącą w stronę baru i kontynuowałem. Byliśmy właśnie na etapie przedstawiania się, więc i nowa pani została poproszona o wypowiedź do mikrofonu. Wtedy dowiedzieliśmy się właśnie, że Pog(R)adajmy nie było jej celem, ale bardzo jej się u nas spodobało. Mimo wszystko pozwoliłem sobie zadać pytanie rozgrzewające jakim było: "Jaka była pierwsza gra, w którą zagrywałaś się na dłużej?" Odpowiedź brzmiała: "Taki chyba samochodzik co zjadał serduszka...". Zagadka dla wszystkich czytających: O jaką grę chodziło? Próba szybkiej dedukcji i pozwoliłem sobie odpowiedzieć... "Pac-Man?". "Chyba tak, chyba tak właśnie to brzmiało!" - taka była odpowiedź :)

Po rozgrzewce wrzuciliśmy na ruszt pierwszy temat główny jakim były gry retro. Rozpoczęliśmy od pytania o ogólną definicję "gier retro" - jak my je rozumiemy. Dyskusja rozgrzała na dobre, ponieważ okazało się, że każdy ma własne zdanie na ten temat. Dla jednych gry retro to grafika, styl, dla innych gameplay, a dla jeszcze pozostałych decydująca okazuje się data wydania danej gry - czym starsza, tym bardziej retro. Rozmowy jakie się toczyły były niesłychanie ciekawe, następnym razem polecam zabrać ze sobą notatniki, ponieważ przykłady jakie padały mogłyby okazać się niezłym sentymentalnym wspominaczem dla niejednego Gracza.


Drugi temat jaki poruszyliśmy dotyczył prasy związanej z grami. Ogółem, obserwując dyskusję z własnej perspektywy, byłem w niemałym szoku, ponieważ okazało się, że chyba tylko ja czytam jakąś konkretną prasę "od dechy do dechy". Większość osób miała sporo uwag do prasy, przez co polemika przerodziła się w pewne porównanie prasy pisanej do "prasy" cyfrowej. Nawet w którymś momencie zrobiło się nieco gorąco od natłoku argumentów z jednego i drugiego obozu :) I tak ma być! Taka żywa dyskusja przy chłodnym napoju smakuje wybornie.


Po części dyskusyjnej przyszedł czas na inteGRANIE. Niektórzy niestety musieli już śmigać do domów i zostało nas ok. 60% pierwotnie obecnych. Nie przeszkodziło to jednak w dobieraniu się w pary i losowaniu nagród. Wygrać było co. Jedna z nagród była nawet ufundowana przez anonimowego uczestnika spotkania. Przed Pog(R)adajmy wręczył mi on oryginalny portfel i brelok z gry Gears of War (!) na poczet tej części spotkania. Pograć również było w co, jednak jedynie w gry planszowe. Przyniosłem ze sobą swoją konsolę (nie powiem jaką) wraz z przejściówką na 4 pady (nie powiem jak się nazywającą) oraz grą: klasykami od studia Midway. Jednak niestety nie wiem z jakiej przyczyny przejściówka nie wykrywała pozostałych padów pomimo tego, że świeciły się na nich diody. Never mind, chociaż trzeba było obejść się smakiem za co sorka z mojej strony (można było grać jedynie w pojedynkę). Plusem, mimo wszystko jest fakt, że po Pog(R)adajmy, w Domówce Cafe wylądował oficjalnie tv :) Przyczyniliśmy się do tego, jep!

A teraz zbieram na bro...
Punkt 22:00 kukułka na cyfrowym zegarku wybiła koniec spotkania. Jednak uczestnicy jeszcze podobierali się w pary by wspólnie pogierać w planszówki. Ja wręczyłem piwo za najlepszą koszulkę dla jednego z uczestników spotkania (zobaczcie w galerii - jest piękna!) i musiałem powoli się zbierać. Kolejne Pog(R)adajmy dobiegło końca i po raz kolejny było wyjątkowe. Bardzo mnie cieszy, że dyskusja toczyła się na takim, kapitalnym poziomie. Oby więcej takiego mięcha. Dlatego do Pog(R)adania już w marcu!

PSX. Na Pog(R)adajmy po raz kolejny odśpiewaliśmy sto lat jednej z uczestniczek spotkania :)

Z mojej strony wielkie podziękowania, tradycyjnie, dla pozostałej ekipy organizatorskiej: z Warszawy - dla Brony  Cultury (Sly, Gorky, Greg) oraz Katowic - Jestem geekiem (Nadya)! Współpracować z Wami to czysta przyjemność :)

Dziękuję również  Domówce Cafe za udostępnienie nam lokalu na wyłączność całkowicie za darmo!

Pog(R)adajmy: luty 2014 w Krakowie sponsorowali:
- anonimowy Uczestnik Pog(R)adajmy [1x zestaw portfel i brelok Gears of War]
- PSX Extreme [1x kwartalna prenumerata PSX Extreme]
- BitBerry [1x koszulka dla Gracza, 1x kubek dla Gracza]
- Domówka Cafe [4x piwo]
- The Company [1x gra Anomaly Mobile]
- Graczem od dziecka [1x gra Pursuit Force: Extreme Justice (PSP), 1x gra FIFA 06 (PSP), 2x skarpety Tetris, 1x pocztówka Tomb Raider, 2x naklejka Euro Truck Simulator 2, 1x piwo]

Za pomoc w stworzeniu foto-relacji podziękowanie dla Anny "An" Gródek!

Patroni medialni, którzy dzielnie pomagają nam w rozpowszechnianiu informacji o Pog(R)adajmy: PPE.pl, PSX Extreme, PaDtv, Vipmultimedia.pl, Muzeum Gier Wideo w Polsce, Gamedium, Grakademia, Grające kobiety, muve.pl, Gamertondo FB, DlaStudenta.pl, Mortal Kombat Poland, The Armory FB, Zjazd Twórców Gier, Maniak Gaming, Dobry Cosplay, Padportal.pl, Humanistyka 2.0, Gamedec – badanie i projektowanie gier FB, Polskie Gry Komputerowe, 1indie World, LoveKraków.pl, Hatak.pl, Chicken in the Corn, Gamesboard.pl, Bloober Team, PS4life.pl, GRM Radio, Gamesdivision, Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, Artifex Mundi, Geek World, Cenega, Radio Aktywne, Graming.pl, ProjektKonsola, TVPW, Input Lag.

Nasze spotkania odwiedzali pracownicy firm: CD Projekt RED, Techland, People Can Fly, CI Games, Sony Computer Entertainment Polska, QLOC, Testronic Labs, Bloober Team, Flying Wild Hog, World-LooM, CreativeForge Games, Chicken in the Corn, Artifex Mundi, Fuero Games, Ganymede, GRAMY!, CD Action, Magazyn Gamer, Hatak.pl. The Armory, Madgames, Stargame, PaDtv, GRY-Online.pl, GameFaction, HC Gamer, PS4life, gameplay.pl, Gamedium, Gamesboard.pl. PS Site, Gracz Watch, Muzeum Gier Wideo w Polsce, Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, Polskie gry komputerowe, Grające kobiety, Sexy Cosplay, Mortal Kombat Poland, Nephilim Cosplay, Checkpoint, Gamedec - badanie i projektowanie gier, Koło Naukowe Twórców Gier „Polygon”, Vipmultimedia.pl, All In, The Company, klan OFPS, BEST Gamers Tournament, Brunecia, GMIX.pl, BACKDASH, Level Up, Hex, Cybermachina, Jestem Geekiem, Brona Cultura, Graczem od dziecka oraz freelancerzy.

Fotorelacja - Pog(R)adajmy: luty 2014 - Kraków, 12.02.2014Solenizantka skorzystała ze swojego szczęścia i udało jej się wylosować taką nagrodę ufundowaną przez BitBerry!


Inni uczestnicy cieszyli się również z wygranych piw ufundowanych przez Domówka Cafe!


Zwycięzca kwartalnej prenumeraty PSX Extreme!
Odzież dla Graczy:
Zwycięzca nagrody za najlepszą koszulkę!


"Po godzinach":
Tak wyglądały nagrody!
Szczęśliwy zwycięzca naklejki Euro Truck Symulator 2, ufundowanej przez bloga Graczem od dziecka! Hłehłe... ;)
Panie zagrywające się w planszówki po zakończeniu spotkania.
Dla poszerzenia perspektywy relacji z krakowskiego Pog(R)adajmy: luty 2014 polecamy również poniższe teksty:

Hatak.pl: Porozmawiajmy o grach. Krakowskie Pog(R)adajmy po raz drugi
"12 lutego odbyło się Pog(R)adajmy, czyli spotkanie dla wszystkich miłośników gier komputerowych, planszowych i każdych innych. (...)" - Filip Krzystanek

Kompletna Strata Czasu: POGRADAJMY – LUTY, KRAKÓW.
"W lutym, w Krakowie (i nie tylko) miało miejsce spotkanie PoGradajmy – podobno dziewiąte ale ja w każdym razie poszedłem tam pierwszy raz. Ogólne założenie jest takie, że tematem są gry i każdy jakimkolwiek stopniu zainteresowany może przyjść. No to poszedłem. (...)" - Adam Jarmuła
Link do całego artykułu: POGRADAJMY – LUTY, KRAKÓW.

A tak Pog(R)adajmy w lutym 2014 odbywało się w pozostałych miastach:

- Katowice

Jestem geekiem: POG(R)ADAJMY KATOWICE #2 – RETRO STYLE!
"Miesiąc minął szybo jak z bicza strzelił i oto, dokładnie na 2 dni przed Walentynkami, odpaliliśmy drugą edycję Pog(R)adajmy w trzech miastach Polski jednocześnie – w tym oczywiście i niezmiennie w katowickiej Cybermachinie. (...)" - Nadya
Link do całego artykułu: POG(R)ADAJMY KATOWICE #2 – RETRO STYLE!

PS4life: Pog(R)adajmy: luty 2014! – Spotkanie dla Graczy w Katowicach – relacja naocznego świadka
"Jako, że PS4life objęło patronat nad spotkaniami graczy z serii Pog(R)adajmy, nie mogło w Katowicach zabraknąć kogoś z naszej ekipy na takim spotkaniu. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że o takich inicjatywach póki co mogliśmy, my gracze, pomarzyć, tak więc tym bardziej trzeba było tam być… i wiem już, że na kolejnym spotkaniu także mnie nie zabraknie. (...)" - Łukasz Wende

- Warszawa

Brona Cultura: Pog(R)adajmy #9 - relacja
"
Luty już za nami, a wraz z nim powoli przemija pamięć o naszym ostatnim spotkaniu. To dobry moment by na chwilę wrócić do środy 12 lutego kiedy to spotkaliśmy się po raz dziewiąty w Level Upie i po raz drugi ekipa BC poprowadziła warszawską edycję Pog(R)adajmy. (...)" - Sly
Link do całego artykułu: Pog(R)adajmy #9 - relacja

Więcej o spotkaniach dla Graczy i pracowników branży gier Pog(R)adajmy dowiesz się z oficjalnej strony: www.pogradajmy.pl

Do następnego Pog(R)adania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz