sobota, 14 lutego 2015

Relacja - Pog(R)adajmy: luty 2015! - Kraków

Kolejne Pog(R)adajmy za nami, kolejne organizowane za mną. I jak za każdym miesiącem zdaję sobie sprawę, że przed nami zupełnie nowe spotkanie, tak to było stosunkowo ciężkie pod kątem organizacyjnym. Wybraliśmy temat, który faktycznie mógł podzielić zebranych i to uczynił. Jednak chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt naszych spotkań - to spędzanie czasu z podobnymi Graczami do nas. To jest cel nadrzędny, który jest w stanie przyćmić wszystko. Z drugiej natomiast strony przypomniały mi się czasy beztroskości organizacji pierwszych spotkań kiedy pytania do dyskusji przygotowywało się w drodze, na kolanie, w miejskim autobusie, którym wysiadałem na samej pętli. Wraz z wyjściem eventu w Polskę, musiało to jednak ulec zmianie.Zaczęliśmy punktualnie, od przywitania się, ogłoszeń pa(g)rafialnych, przedstawienia nagród oraz zasad losowania numerków do inteGRANIA. Muszę to jeszcze doprecyzować, ponieważ ten aspekt idzie mi nieco chaotycznie :) Nie zabrakło nowych osób oraz gości "spontanicznych", którzy pojawili się na spotkaniu, ponieważ akurat byli w Cybermachinie.

Jacy byli goście "spontaniczni" wiedzą ci co byli :) Nie zabrakło entuzjasty "podjaranego" tym, że gadamy o grach, jak i dodatkowego ogłoszenia. Dyskusja na początku przebiegła sprawnie (po raz pierwszy na Pog(R)adajmy organizowanym przeze mnie wszyscy uczestnicy odpowiedzieli na jedno, to samo pytanie! - wow!), "schody" zaczęły się przy następnych pytaniach, które nieco odgrodziły jednych od drugich, co zrozumiałe, ponieważ ci co nie udzielali się w klanach, nie mieli za bardzo co do dodania. Sytuację odmieniło nieco rozpoczęcie drugiego tematu w którym pokrótce poruszyliśmy "aspekty miłosne w grach wideo" niemniej chyba było na to już nieco za późno.

Na Pog(R)adajmy w Krakowie udało się zebrać kilka nagród. Kubek oraz podkładkę pod mysz z ilustracją swojego autorstwa użyczył stały uczestnik spotkań, Mariusz "noistromo" Sergiejew. Sporo fantów przywieźli ze sobą organizatorzy Pog(R)adajmy z Warszawy od sklepu Gry i Konsole. Były to m.in. soundtracki z gry Lords of the Fallen, Age of Wonders III, plakaty z Titanfall czy kolekcjonerskie pudełka z Diablo 3. Swoje do nagród dorzucili również sami organizatorzy z Wawy - Nerdzi w Kulturze. Zwycięzca nagrody od warszawskiej ekipy mógł wybrać sobie jedną z trzech gier na PC w tym m.in. Warhammer 40000 i Singularity (trzeciej gry nie spamiętałem - sorry ;) ). Cybermachina po raz kolejny ufundowała pół litra wódki smakowej, a my ze strony bloga dorzuciliśmy napój z menu lokalu dla posiadacza najlepszej koszulki spotkania.

Po dyskusji przyszedł czas na inteGRANIE, jednak uczestnicy zamiast grać, woleli dobrać się w grupki aby dalej rozmawiać lub niektórzy zebrali się już do swoich domów. Wyjątkowo udało mi się wyjść jako ostatni wraz z warszawską ekipą, z którą przy okazji obgadaliśmy "na żywo" kilka organizacyjnych spraw, których efekt poznacie w najbliższych miesiącach.

Fotorelacja - Pog(R)adajmy: luty 2015 - Kraków, 11.02.2015

Nagroda ufundowana przez Cybermachina - gratulujemy!
Odzież dla Graczy:
Pamiątkowo:

Inspekcja z Warszawy...
Nagroda ufundowana przez Nerdzi w Kulturze - gratulujemy!
Zwycięzca nagrody za najlepszą koszulkę Pog(R)adajmy: luty 2015 w Krakowie - gratulujemy!
"Po godzinach":
Było grzane wino, były ciasteczka upieczone przez Gorky'iego! Tak!

Wielkie podziękowanie dla ekipy organizatorskiej z pozostałych miast! :)
Dla:
Gorky, Sly, Greg, Polan (Brona Cultura) z Warszawy
Nadya (Jestem Geekiem) z Katowic
Klaudia, Michał, Damian (studenci Gamedec) z Bydgoszczy
Alicja i Marcin (Gwardia Navis) z Łodzi
Paulina i Michał (Poznańska Gildia Graczy) z Poznania
Michał (Graming.pl) z Radomia
- Janusz Lublina
- Grzegorz  (Wrocławska Twierdza Graczy) z Wrocławia
Jasiek (Yeti o grach) ze Szczecina
- Paweł i Cezary (Olcamp.pl) z Olsztyna
- Dawid z Białegostoku

Niezastąpieni!

Podziękowanie również dla lokalu Cybermachina za udostępnienie nam miejsca zupełnie za darmo!

Do następnego Pog(R)adania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz