niedziela, 27 października 2013

Relacja - Pog(R)adajmy październik 2013 - Warszawa

Za nami już piątepaździernikowe Pog(R)adajmy (jak ten czas szybko zleciał!), które obfitowało w kolejne niezapomniane wrażenia, realizowane pomysły oraz unikatowe wydarzenie. Nie wiem czy to dobrze czy też nie, ale każda z dotychczasowych edycji w jakiś sposób się od siebie różniła. Zaraz, zaraz, ale o jakich ja to nowościach mówię? Dla tych, którzy z nami być nie mogli, poniższa relacja.


Pog(R)adajmy październik 2013 - 09.10.2013 r.

Na październikowym Pog(R)adajmy stawiłem się punktualnie (a jak!). Mimo tego mieliśmy kilkuminutową obsuwę z powodu mikrofonu, co skrzętnie wykorzystaliśmy na wyczekiwanie kolejnych gości. Warto było poczekać, ponieważ oprócz tradycyjnych Graczy były z nami osoby pracujące dla takich firm z branży gier jak Flying Wild HogCD Projekt REDTestronic Labs, redaktorzy GameFactionPAD.tv, Vipmultimedia, sklep z odzieżą dla Graczy - The Armory, a także organizatorka inicjatywy jaką jest powstające Muzeum Gier Wideo w Polsce.


Pierwszą, dość istotną innowacją, była forma prowadzenia dyskusji. Na poprzednich spotkaniach odbywały się luźne rozmowy w grupkach osób usytuowanych najbliżej siebie, na innym spotkaniu zastosowałem przechadzanie się z mikrofonem do wszystkich gości celem przedstawienia się, zaś we wrześniu miała miejsce swoista forma prelekcji, wraz z pytaniami do prezentujących swoje inicjatywy gości. W październiku po raz pierwszy zdecydowałem się poprowadzić szeroką dyskusję na różne tematy, które na bieżąco przychodziły mi do głowy. Innowacja polegała na tym, że swoją wypowiedź kierowaliśmy do mikrofonu, który  był nagłaśniany w naszej loży oraz w okolicach baru, tak aby osoby chcące iść się napić, mogły być na bieżąco w temacie. I chyba taka forma było okej, ponieważ w krótkim czasie się oswoiliście i prosiliście o dostarczanie Wam mikrofonu (jeżeli możecie, dajcie mi feedback w tej sprawie). Następnym razem skorzystam jednak z możliwości siedzenia, a nie wyłącznie stania na baczność w przejściu, hłehłe ;-)


Poruszone na spotkaniu tematy były tak naprawdę wypadową tematyki ogólnej związanej z grami wideo, obecnych trendów w branży gier czy grach popularnych w danej chwili. Oczywiście celem naszych spotkań nie jest to abym ja przez cały czas narzucał tematy dyskusji, ale aby każdy uczestnik mógł poruszyć taki, jaki go w danej chwili interesuje. Mimo to nadal w ramach Pog(R)adajmy będą mogli występować goście, którzy np. w formie prezentacji będą chcieli nieco szerzej zaprezentować konkretną inicjatywę. Tak jak za każdym razem to podkreślam, forma Pog(R)adajmy jest elastyczna, otwarta dla wszystkich Graczy.


Uwaga, uwaga, zbliżamy się do niespodzianki wieczoru. Podczas spotkania obchodziliśmy dwa święta urodzinowe - jedna z naszych uczestniczek pochwaliła się, iż właśnie obchodziła swoje urodziny, za co otrzymała od nas wszystkich bardzo ciepłe "sto lat!" oraz plakat GTA V od portalu GameFaction, a tegoż z kolei obchodziliśmy oficjalnie drugie urodziny! Z tą różnicą, że GameFaction swoje przyjście na świat świętował już od dłuższego czasu, a dokładnie od... 24 września! Macie zdrowie chłopaki (anyway, chyba nadal świętują...).


Z okazji swoich drugich urodzin, GameFaction (któremu ofkoz również odśpiewaliśmy solidne "sto lat!") przygotowało dla uczestników Pog(R)adajmy mnóstwo nagród! Z racji obchodzonego święta, jednorazowo zmieniła się kompletnie forma inteGRANIA, z której to wyleciało... granie. Chłopaki zdecydowali, że chcieliby aby każdy uczestnik październikowego spotkania wyszedł z jakimś upominkiem. I chyba tak się stało, prawda? Ktoś, kto brał udział w naszych naprawdę interesujących dyskusjach, nie otrzymał swojego gifta? Nie sądzę :-) A było co wygrywać, ponieważ samo GameFaction na poczet Pog(R)adajmy podarowało: 1x plecak Philips, 1x kubek termiczny Philips, 3x zestawy wizjerów z GTA V, 3x książkę Rome 2, 1x podkładkę pod mysz SteelSeries Asus Diablo 3, 1x koszulkę Company of Heroes 2 do tego smyczki i długopisy.


Jednak to nie wszystko. Niesłychanie miłą niespodzianką była dla mnie informacja, która do mnie dotarła jeszcze przed październikowym spotkaniem. Otóż para naszych dwóch stałych uczestników Pog(R)adajamy (Paulinshen i Tholkael) zdecydowała się podarować na poczet naszego spotkania 5 gier na PC! Przyznaję szczerze, że byłem pozytywnie zaskoczony. Nie zdarzyło się jeszcze, aby osoby, które czynnie udzielają się na naszych spotkaniach, zechciały również przekazać gry (!) dla innych uczestników! Pełen szacunek i ogromne podziękowania!

Paulinshen i Tholkael dla pozostałych Graczy podarowali 5 gier na PC, które były do wygrania podczas październikowego Pog(R)adajmy.

Oto lista wszystkich nagród od reszty sponsorów: 2x podkładka pod mysz Razer Goliathus Wiedźmin 2 [CD Projekt RED], 1x koszulka Call of Duty: Modern Warfare (XL) [Licomp Empik Multimedia], 1x koszulka Call of Duty: Black Ops (XXL) [Licomp Empik Multimedia], 1x koszulka Samurai Gamers (M) [The Armory], 1x gra Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising (PC - Origin) [czytelniczka Paulinshen], 1x gra McPixel (PC - Steam) [czytelniczka Paulinshen], 2x gra Mark of the Ninja (PC - Steam) [czytelnicy Paulinshen i Tholkael], 1x gra Bastion (PC) [czytelnik Tholkael], 1x drink "Specjał wieczoru" [Level Up], 2x piwo [Muzeum Gier Wideo i Graczem od dziecka]. Hmm, naprawdę trochę tego było :)


Jako bonus na koniec portal GameFaction zorganizował turniej w Tekkena, w którym do wygrania była... figurka z gry Defiance! Jak wyglądała? Zobaczycie na zdjęciach poniżej - a wygrał ją Piotr Horodecki, któremu z tego miejsca jeszcze raz serdecznie gratulujemy! I w ten oto sposób, myślę, że punktualnie, nasze październikowe spotkanie dobiegło końca. Będziecie na kolejnym Pog(R)adajamy? Ja będę na pewno ;)

Zwycięski drink: Flame Inhale

Fotorelacja - Pog(R)adajmy październik 2013 - 09.10.2013 r.


Podkładka czy długopis..?Zwycięzca turnieju w Tekkena!
Odzież dla Graczy:

Pamiątkowo:"Po godzinach"

Ciemno...
Jaśniej... whatever.

A jednak oddawaj!

Do następnego!

Nasze spotkania odwiedzali pracownicy firm: CD Projekt RED, Techland, People Can Fly, CI Games, Sony Computer Entertainment Polska, QLOC, Testronic Labs, Flying Wild Hog, World-LooM, CreativeForge Games, Chicken in the Corn, Magazyn Gamer, The Armory, Madgames, Stargame, PaDtv, GameFaction, HC Gamer, PS4life, Muzeum Gier Wideo w Polsce, Gramy!, Polskie gry komputerowe, Grające kobiety, Sexy Cosplay, Mortal Kombat Poland, Nephilim Cosplay, Gamedec - badanie i projektowanie gier, Vipmultimedia.pl, Brona Cultura, All In, klan OFPS, BEST Gamers Tournament, Brunecia, GMIX.pl, BACKDASH, Level Up, Graczem od dziecka oraz freelancerzy.

Pog(R)adajmy dotychczas sponsorowali: Licomp Empik Multimedia, GameFaction, Brona Cultura, CD Projekt RED,  Techland,  Magazyn Gamer, klan OFPS, PaDtv,  Chicken in the Corn, Zjazd Twórców Gier, czytelnicy (Paulinshen i Tholkael), Muzeum Gier Wideo w Polsce, gamingstore.pl, Level Up, Graczem od dziecka.

Utworzona grupa na dla wszystkich uczestników Pog(R)adajmyPog(R)adajmy - Spotkanie Wszystkich Graczy

Utworzona grupa na Steam dla wszystkich uczestników Pog(R)adajmyPog(R)adajmy - Spotkania Wszystkich Graczy

PSX. Pog(R)adajmy odbywa się cyklicznie w każdą drugą środę miesiąca w Warszawie. Nie ukrywam, że ten termin jest dyktowany dwoma czynnikami. Regularnie co miesiąc nie jesteśmy w stanie wynająć lokalu za darmo w soboty, po drugie spotkania te są ukierunkowane na Graczy i pracowników z branży gier mieszkających w Warszawie i okolicach (siłą rzeczy). Ale jeżeli chciałbyś zorganizować Pog(R)adajmy w swoim mieście (KrakówPoznań, Bydgoszcz, Wągrowiec, Dębki... Leeds, Londyn itd.) daj mi znać na e-mail: schemat@wp.eu a pomogę w realizacji Twojego pomysłu. Pamiętajcie, jeżeli czegoś bardzo chcemy i nie ma specjalnych sztucznych ku temu przeszkód, to wszystko jesteśmy w stanie zrobić. Ja na pewno, choć jedynie na odległość, mogę służyć pomocą.

Następne spotkanie już 13 listopada...
Now loading...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz