wtorek, 2 czerwca 2015

Wydarzenie - "Branża Gier Video - czy to dla mnie?" - Toruń

W Toruniu w przyszłą środę o godzinie 12:15 będzie miało miejsce bardzo interesujące wydarzenie dla ludzi młodych, rozważających związanie swojej przyszłości z branżą gier wideo. Jeżeli zastanawiasz się czy chciałbyś zająć się np. tworzeniem gier w przyszłości - myślę, że warto będzie pojawić się na tym spotkaniu - powinieneś uzyskać kilka istotnych odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.


Wydarzenie: "Branża Gier Video - czy to dla mnie?"
Data: 10.06.2015 godz. 12:15
Miejscowość: Toruń (UMK, ul. Fryderyka Chopina 12/18)
Dodatkowe informacje:

"Branża Gier Video - czy to dla mnie?"
Informacja prasowa:
"Koło Naukowe Informatyków & Uniwersytet Gier mają zaszczyt zaprosić na prelekcję pt: "Branża Gier Video - czy to dla mnie?".

Stoisz przed wyborem co dalej? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się lub zastanawiałaś nad branżą gier? Uniwersytet Gier™ rozwieje Twoje wątpliwości. 

Podczas prezentacji postawimy sobie kilka kluczowych pytań: czym jest branża gier video, z jakich osób składa się zespół tworzący gry, dostępne rozwiązania technologiczne na rynku, czas realizacji gry video oraz jak zacząć swoją przygodę w tej branży.

‼️ Miejsce wydarzenia ‼️ Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Fryderyka Chopina 12/18, 87-100 Toruń.

Wstęp nic nie kosztuje! :)

AGENDA:
12:15 - 12:20 ➖ Otwarcie spotkania przez Damiana Kurpiewskiego.
12:20 - 12:30 ➖ Krótkie streszczenie inicjatywy, jaką jest firma Uniwersytet Gier™.
12:30 - 13:10 ➖ Przeprowadzenie głównego tematu prelekcji pt: "Branża gier video - czy to dla mnie?" przez Leszka Króla.
13:10 - 13:15 ➖ Losowanie małych upominków sponsorowanych przez Uniwersytet Gier, oraz Hanza Cafe.
13:15 - 13:20 ➖ Oficjalne zakończenie spotkania.

❕Fakty w skrócie:

Uniwersytet Gier™ jest miejscem zrzeszającym ludzi, chcących uczyć się tworzenia gier komputerowych i łączące wszystkich nimi zainteresowanych. Ponadto Uniwersytet Gier™ zajmuje się tworzeniem gier mobilnych dla klientów Polskich, jak również zagranicznych. 

TWITTER: @uniwersytetgier

Leszek Król pracuje w przemyśle związanym z grami komputerowymi od 2003 roku. Komputerami interesował się od dziecka, a w tajniki ich działania wdrażał go ojciec informatyk. Teraz studiuje Informatykę na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Założyciel Uniwersytet Gier™, któryego główna siedziba zlokalizowana jest w Toruniu. Zrealizował ponad 40 tytułów, między innymi takie jak: King of Solitaire, Skyter Cloud, Annoying Prank, 7 Zbóż 3d, Kitty Champion, Bloom Boom, Ninja Climbing, Party Quiz, Familly&Friends Party Games, Uprising 44, Trefl Puzzles, Mighty Tower, Neutron, City of War, Kraina Ryb, Ether Fields, projekt Again, Croco, Ragnal Robots, Storage Empire i wiele innych tworzonych na przestrzeni lat.

Wydarzenie jest tworzone przy współpracy z Kołem Naukowym Informatyków UMK.

Polecam!

2 komentarze:

 1. Muszę zapytać Leszka co daje mu studiowanie na PJATK. To takie pytanie w tonie silnie osobistym - bo w obecnych czasach istnieje stereotyp że "papierki" uczelniane to są mało warte i takie na pokaz .... Gdy się ma pasję to są nie potrzebne ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekaw odpowiedzi z tej perspektywy. Mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia, że "papier" magistra socjologii na te stanowiska (w większości), które aplikowałem zdawał się... Hmmm... Wątpię czy na coś znaczącego ;) Ani pod kątem zarobków, ani tym bardziej szans otrzymania pracy. W tym drugim przeważało doświadczenie i pasja o której piszesz, a to pierwsze determinowało stanowisko na które aplikowałem.

   Ale... np. studenci Gamedec w Bydgoszczy ponoć mają bardzo dobre relacje z bydgoskimi twórcami gier - odbywają u nich praktyki itp. - z pewnością firmy te również w takich miejscach poszukują talentów. Od czasu kiedy ja studiowałem (choć nie było to aż tak dawno) troszkę się w tej kwestii zmieniło. Wydaje mi się, że jednak na lepsze, ale tutaj faktycznie najlepiej starać się uzyskać odpowiedzi od osób bezpośrednio z tym związanych.

   Usuń