czwartek, 23 lipca 2015

Relacja - Pog(R)adajmy: czerwiec 2015! - czyli 2 lata inicjatywy! - Kraków

Mamy lipiec, za nami także lipcowe Pog(R)adajmy, a ja z różnych powodów jeszcze nie naskrobałem dla Was relacji z naszego czerwcowego wydarzenia - Pog(R)adajmy. Czas to zmienić.
(fot. Julia Kozłowska)
Było intensywnie :) Choć temat mógł wydawać się nieco specyficzny: "Wykorzystanie gier w edukacji". A jak się okazało, rozwinął nam się na dobre. Dużo fajnych wniosków powyciąganych. Warto wspomnieć, że dość wyjątkowo odwiedzili nasze spotkanie osoby niepełnoletnie, które idealnie przedstawiły nam swoją perspektywę na poruszane zagadnienie - to zdecydowanie wzbogaciło spotkanie. Tak samo jak obecność pracowników m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego - życzę nam abyście byli częstymi naszymi gośćmi.

(fot. Ariana Jeż)
Po dyskusji ogólnej przyszedł czas na inteGRANIE w nieco zmienionej formie. Uczestnicy mieli zadanie dobrać się w grupy. Potrzebnych było aż 8, najlepiej minimum po 3 osoby na zespół. Sześć zespołów uformowało się dość szybko, gorzej było z ostatnimi, ale w końcu dało się stanąć na linii startu. A co należało zrobić? Po pierwsze przebić balon, w którym znajdowało się zadanie lub pytanie. Pytania dotyczyły wiedzy ogólnej czyli dla przykładu: jakie ostatnie miasto dołączyło do inicjatywy Pog(R)adajmy ;) lub kiedy miała miejsce premiera Wiedźmina 3. Zadania były nieco trudniejsze: narysować postać gry w zeszycie pamiątkowym, dobrać się w grupę osób i pograć w jedną grę planszową itp.. Ta grupa która wykonała zadanie/odpowiedziała na pytania mogła losować nagrodę + otrzymywała bon 10 zł do sklepu Gekon oraz otwieracz do piwa, a także mogła wybrać sobie jeden upominek od firmy Gindie. Co interesujące, na wydarzeniu nie zabrakło również cosplayu (przejrzyjcie galerię!)!

(fot. Jakub Raczyński)
Po głównym programie przyszedł czas na rozmowy w kuluarach. Zwyciężczyni nagrody za najlepszy cosplay poczęstowała wszystkich chętnych swoją nagrodą (smakowa "Wyborowa") i wznieśliśmy toast za krakowskich Graczy oraz nasze spotkania :) Tutaj tylko wspomnę, że na jubileuszowym wydarzeniu pojawił się pomysł na stworzenie nowej, fajnej inicjatywy w Krakowie. Szczegółów na ten temat wyczekujcie na krakowskiej grupie Pog(R)adajmy, link: Pog(R)adajmy: Kraków.

Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim za przybycie! Bardzo się cieszę, że miałem okazję poznać tylu świetnych ludzi-Graczy na przestrzeni tych dwóch lat organizowania spotkań. Oby do następnego za rok!

Oprócz Graczy na spotkaniu byli obecni m.in. pracownicy firm Bloober Team, Solpeo, Ganymede, Gindie, Gekon, Pinkish Shotgun, Daily Kraken i Uniwersytet Jagielloński!

Lista nagród które były do zgarnięcia podczas inteGRANIA:
- 1x Czapka Sonic [Graczem od dziecka i Sklep Gekon Kraków]
- 1x Kubek Ganymede [Graczem od dziecka i Ganymede]
- 1x Kubek Benq [Graczem od dziecka i Bloober Team]
- 1x Edukacyjne Puzzle [TwoMammoths]
- 1x Karty [GoodGame Studios]
- 1x Koszulka Reality [The Farm 51]
- 1x Wybrany napój [Graczem od dziecka]
- 1x Wódka smakowa "Wyborowa" [Cybermachina]
- 8x brelok/otwieracz do piwa [Gekon]
- 8x bon 10 zł na gry używane [Gekon]
- 8x gry paragrafowe [Gindie]
- 2x Komiks Człowiek Skurwiel [Gindie]
- 2x Komiks Kij w Dupie [Gindie]
- 1x Świat Apokalipsy RPG [Gindie]
- 3x Kubki (Lisie Sprawy, Chata Wuja Freda) [Ginide]
- 1x Ślimacze Opowieści [Gindie]

Dodatkowo:
- 2x Wybrany napój [Graczem od dziecka] - (za zwycięstwo w kategorii "najlepsza odzież dla Graczy na spotkaniu" i "najlepszy cosplay")

W fotorelacji pomagali Julia Kozłowska, Ariana Jeż i Jakub Raczyński - serdecznie Wam dziękuję w imieniu swoim oraz wszystkich uczestników!

PSX. Z racji rocznicy spotkań wszyscy byli proszeni o założenie elementu żółtego w ramach swojej garderoby. Efekt zobaczycie na zdjęciach :)

Fotorelacja - Pog(R)adajmy: czerwiec 2015 - Kraków, 10.06.2015

Zdjęcia autorstwa Julia Kozłowska:
Zdjęcia autorstwa Ariana Jeż:

Był i Spyro...
...a to zbój.
Zdjęcia autorstwa Jakub Raczyński:Nagroda ufundowana przez Gindie!
Zdjęcia autorstwa Graczem od dziecka:
Nagroda ufundowana przez Graczem od dziecka i Gekon!

Nagroda ufundowana przez Cybermachina!


"Pamiątkowo":
Zwyciężczyni nagrody za najlepszy cosplay na Pog(R)adajmy: czerwiec 2015 w Krakowie!  - Strój wykonany specjalnie na nasze jubileuszowe wydarzenie - wow!

"Piękny Cosplay" - czyli wydanie damskie!:


"Niesamowity Cosplay" - czyli wydanie męskie!:

"Odzież dla Graczy":Zwycięzca nagrody za najlepszą odzież dla Graczy na Pog(R)adajmy: czerwiec 2015 w Krakowie! - wcześniej ten sam strój pojawiał się na spotkaniu w kolorze czerwonym - na jubileuszowym zmienił barwy na żółty - wow!

Podziękowanie dla lokalu Cybermachina za udostępnienie nam miejsca zupełnie za darmo!

Do następnego Pog(R)adania!

Informacja:
Brałeś udział w wydarzeniu? Podziel się opinią!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz