piątek, 24 lipca 2015

Relacja - Pog(R)adajmy: lipiec 2015! - Kraków

Lipiec to miesiąc luzu, upalnych dni, dla wielu osób to czas odpoczynku od szkoły. My jednak nie stopowaliśmy i również w tym okresie zorganizowaliśmy spotkanie dla Graczy i pracowników gamedevu - Pog(R)adajmy. I jak zwykle było warto.


W tym miesiącu mieliśmy okazję wysłuchać prezentacji studia MuHa Games (twórców nadchodzącej Thea: The Awakening), którzy opowiedzieli od Marketingu i promocji gier indie - jak podkreślali - bez potrzebnych (dużych) pieniędzy. Pojawiło się wiele ciekawych przykładów w jakich miejscach warto rozpocząć promocję, kiedy i kto z zespołu powinien za to odpowiadać. Jeżeli interesuje Cię wspomniana tematyka, a nie miałeś okazji być na spotkaniu, uderz do MuHa Games na ich Facebooku - z pewnością z chęcią posłużą pomocą.


MuHa Games przyniosła na spotkanie również unikatową, firmową koszulkę, którą mógł wygrać jeden z uczestników odpowiadając poprawnie na przygotowane pytanie. Udało się za pierwszym razem, pytanie było związane bezpośrednio z tematyką gry, jednak nie każdy znał na nie odpowiedź :)


Następnie przeszliśmy do dyskusji na przygotowany temat: "Wielowątkowość gier - jak nasze decyzje wpływają na zakończenie". Pomimo lipca, na spotkaniu było stosunkowo dużo osób. Skorzystaliśmy z mikrofonu co z miejsca nieco ograniczyło nam dyskusję do osób siedzących najbliżej głośnika. Porobiły się grupki osób rozmawiających we własnym gronie na wspomniany temat. Dyskusja była owocna, starałem się co jakiś czas podopytywać osoby siedzące nieco dalej. Temat okazał się mimo wszystko trudniejszy niż ostatnio, ale tradycyjnie daliśmy radę.


Po dyskusji głównej przeszliśmy do standardowego inteGRANIA. W który wzięło udział tyle osób ile było nagród - dzięki temu każdy kto chciał pograć mógł liczyć na upominek. Nie zabrakło dzielenia się shotami pochodzącymi ze zwycięskiej wódki Wyborowej smakowej, ufundowanej przez Cybermachina. Nasze spotkanie powoli dobiegało końca. Rozmowa przeniosła się do kuluarów. Ponoć ostatnie osoby wychodziły długo po północy - osobiście śmignąłem do domu koło 22:30. Uczestnicy spotkania chcieli w sierpniu również się spotkać, więc takie spotkanie odbędzie się. Nieoficjalnie, bez tematu głównego i standardowego harmonogramu spotkania. Informację na ten temat znajdziecie na krakowskiej grupie Pog(R)adajmy na Facebooku: Pog(R)adajmy: Kraków.

Po raz kolejny dziękuję Wam wszystkim za spotkanie! I do zobaczenia w sierpniu! :)

Oprócz Graczy na spotkaniu byli obecni m.in. pracownicy firm Sodigital, Bloober Team, MuHa Games, Artifex Mundi, Ganymede, Solpeo, Coverain, Comarch, Pinkish Shotgun, Daily Kraken i Uniwersytet Jagielloński.

Lista nagród które były do zgarnięcia podczas inteGRANIA:
- 4x gra książkowa [Gindie]
- 1x przypinka do wyboru [Gekon]
- 1x otwieracz/brelok [Gekon]
- 3x bon 10 zł [Gekon]
- 1x wódka "Wyborowa" smakowa [Cybermachina]

Fotorelacja - Pog(R)adajmy: lipiec 2015 - Kraków, 08.07.2015Prezentacja: "Marketing i promocja gry indie bez (dużych) pieniędzy - poradnik dla niezależnych twórców gier" (MuHa Games).

Nagroda ufundowana przez Cybermachina!Pamiątkowo:
"Niesamowity Cosplay" - czyli wydanie męskie!:
Zgadnij z jakiej to gry!
Odzież dla Graczy:
Nagroda ufundowana przez MuHa Games!

"Po godzinach":
Takie coś znalazłem na mieście! ... ;)
Podziękowanie dla lokalu Cybermachina za udostępnienie nam miejsca zupełnie za darmo!

Do następnego Pog(R)adania!

Informacja:
Brałeś udział w wydarzeniu? Podziel się opinią!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz