niedziela, 5 października 2014

Wydarzenie - Warsztaty "Czas i przestrzeń w grze wideo" Tomasza Majkowskiego - Kraków

Już jutro w Krakowie w ramach wystawy "Gry: przypadki książkowe", której inauguracja odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Ha!wangarda 2014, odbędą się warsztaty prowadzone przez Tomasza Majkowskiego pt. "Czas i przestrzeń w grze wideo".

Powiem krótko. Oby takich wydarzeń jak najwięcej w naszym kraju. Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów!

Wydarzenie: Warsztaty "Czas i przestrzeń w grze wideo" Tomasza Majkowskiego
Data: 06.10.2014 godz. 18:00
Miejscowość: Kraków (Arteteka WBP - wejście od ul. Szujskiego 2)
Informacja prasowa:
"(...) już jutro tj. 6 października o godz. 18:00 w Artetece WBP w Krakowie (wejście od ul. Szujskiego 2) odbędą się warsztaty Czas i przestrzeń w grze wideo Tomasza Majkowskiego. 

Podczas eksponowania różnić pomiędzy grami wideo i literaturą zwraca się zwykle uwagę na potencjał rekonfiguracyjny tych pierwszych, przeciwstawiony linearności drugiej. Stąd częste wnioski eksponujące rzekomą sprawczość gracza i jego współudział w kreowaniu fabuł, połączony z obniżeniem władzy autora nad narracją. To jednak nie wyczerpuje protokołu różnic i podczas warsztatów chciałbym zawrócić uwagę na to, w jaki sposób gry i literatura radzą sobie z problemem reprezentowania czasoprzestrzeni – to znaczy, jakimi środkami usiłują nas przekonać, że znaleźliśmy się „gdzieś tam”, a nie „tu i teraz”.

Tomasz Z. Majkowski – pracuje w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki UJ. Od lat wykłada na kierunkach kształcących badaczy i twórców gier wideo. Obecnie interesuje się przede wszystkim czasoprzestrzenią gier oraz problemem ich brutalności. I wyciąga inne wnioski, niż można by sądzić.

Warsztaty odbędą się w ramach wystawy Gry: przypadki książkowe, której inauguracja odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Ha!wangarda 2014. (...)"

Zdecydowanie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz