środa, 8 stycznia 2014

Relacja - Pog(R)adajmy: grudzień 2013 - Warszawa

Lepiej późno niż wcale... No właśnie. Stety - niestety, nie tworzę portalu czy prasy konsolowej stąd nie gonią mnie żadne terminy. No, może poza Wami, Czytelnikami, chociaż prawdę mówiąc żadnego maila z pogróżkami póki co nie otrzymałem. Czasem, z czasem (ba, nawet na takie lapsusy mogę sobie pozwolić!) jest średnio, działając dla jakiejś idei musimy nie raz postawić górą sprawy prywatne... Dobra, dość melancholizmów, przed Wami relacja z grudniowego Pog(R)adajmy! Idealnie na kilka godzin tuż przed styczniowym wydarzeniem, coby zaostrzyć Wam apetyt i powspominać. Bo jest co! Pamiętacie "rozGRAdawanie"? ;) Podczas tego punktu programu przewinęło się kilka sentymentalnych klasyków. Chcecie zobaczyć jakich? Zapraszam do lektury.


Pog(R)adajmy grudzień 2013 - Warszawa, 11.12.2013 r.

Nasze spotkanie odbyło się tradycyjnie w klubie Level Up. Wyjątkowo mieliśmy do dyspozycji inną lożę niż dotychczas, co - jak się okazało - wzbudziło pozytywne odczucia wśród gości. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od przywitania się, a jako pytaniem rozgrzewającym posłużyliśmy się kwestią "czy ktoś zakupił już PS4?". Następnie przeszliśmy już do tradycyjnej dyskusji. Specjalnym punktem programu była jednak prelekcja redaktora serwisu Brona Cultura - Gorkiego, który opowiedział o swoim pobycie w Japonii. Chłopaki z Brony przynieśli ze sobą również ciastka i inne łakocie, co jednocześnie było nowością na spotkaniu. Otrzymaliśmy również czekoladki ufundowane przez projekt "gOffline" z Krakowa, o którym mieliście okazję usłyszeć na listopadowym spotkaniu. W minionym Pog(R)adajmy wzięli udział m.in. pracownicy CD Projekt Red, redaktorzy PaD.tv, portalu Brona Cultura, bloga gameplay.pl, serwisu Vipmultimedia.pl, Gamedium oraz projektu Muzeum Gier Wideo w Polsce.


Po wspólnej debacie przy piwie przyszedł czas na nowy punkt programu jakim było rozGRAdawanie! Zabawa była prosta: należało odgadnąć jaka gra znajdowała się w worku Świętego Mikołaja. Osoba, która odgadła dany tytuł, otrzymywała go na własność. Gry pochodziły z naprawdę różnych kategorii: od klasyków na PSX, po PS2, PS3, PC - wersje pudełkowe, na wersjach cyfrowych kończąc. W sumie było ponad 20 tytułów do zgarnięcia. Funkcjonowała zasada "jednej gry na jednego uczestnika spotkania". Zwycięzcy mogli się oczywiście wymieniać grami lub nawet... wręczać swoje zdobycze innym uczestnikom spotkania w formie prezentu. Ot taki świąteczny akcent, a takich sytuacji nie brakowało. Jedna z uczestniczek spotkania otrzymała w ten sposób bardzo upragnioną przez nią grę Trine 2: Complete Story na PC. Aby jednak nie było zbyt trudno (bo przecież gier wydanych jest multum) umieściłem wcześniej na blogu parę tips & tricks, ujawniając kilka liter z tytułu gry, informację o sponsorze, wydawcy oraz niekiedy dodając małą podpowiedź w formie skojarzeń związanych z grą lub jej gatunkiem. Chcecie wiedzieć jakie tytuły były do wygrania? Poniżej znajdziecie pełną listę oraz kilka zdjęć:

1. God of War (PS2) - Graczem od dziecka
2. DJ Hero (PS3) - Graczem od dziecka
3. Company of Heroes (PC) - PaD.tv
4. Faster Than Light (PC - kod) - PaD.tv
5. Eets Munchie (PC - kod) - PaD.tv
6. Red Faction: Armageddon (PC) - PaD.tv
7. Rocketbirds: Hardboiled Chicken (PC - kod) - PaD.tv
8. Trine 2: Complete Story (PC - kod) - PaD.tv
9. Bastion (PC - kod) - PaD.tv
10. Dancing Stage: Party Edition (PSX) - Graczem od dziecka
11. Kane & Lynch: Dog Days 2 (PS3) - Graczem od dziecka
12. Midway Arcade Treasure (PS2) - Graczem od dziecka
13. SingStar: Popworld (PS2 - Graczem od dziecka
14. Grand Theft Auto 2 (PSX) - Graczem od dziecka
15. Mroczne Wieki (PC) - Graczem od dziecka
16. FIFA  2003 (PS2) - Graczem od dziecka
17. FIFA  2004 (PS2) - Graczem od dziecka
18. Tiger Woods: PGA Tour  2005 (PS2) - Graczem od dziecka
19. WWF  SmackDown  vs.  Raw  2007 (PS2) - Graczem od dziecka
20. Trainz Railroad Simulator 2006 (PC) x3 - Graczem od dziecka

Po opróżnieniu torby wypełnionej grami przyszedł czas na tradycyjne inteGRANIE! Po raz kolejny mieliśmy przygotowane kilka ciekawych nagród dla uczestników, w tym m.in. licencjonowaną figurkę z serii Mortal Kombat postaci Johny'ego Cage'a ufundowaną przez... nasz blog! Emocji oczywiście nie brakowało, a wspomniana figurka... nie została wylosowana! Dlatego możliwość jej wygrania przechodzi na styczniowe Pog(R)adajmy w Warszawie.


Ano właśnie, bo jak już wiecie, było to moje ostatnie warszawskie Pog(R)adajmy, które miałem przyjemność prowadzić. Od stycznia organizacją spotkań zajmą się chłopaki z Brona Cultura (Gorky, Sly, Orzech inc.). Ja z kolei przeniosłem się do Krakowa gdzie Pog(R)adajmy zorganizuję przedpremierowo w nieotwartym jeszcze lokalu dla Graczy - Hex. Nasze spotkania startują również w Katowicach w pubie Cybermachina, a zajmie się nimi autorka bloga "Jestem geekiem" - Natalia Dołżycka.


Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować wszystkim uczestnikom warszawskiego spotkania za Waszą obecność, wspólne pog(R)aduchy, piwo i dobry humor. Oby takich spotkań było jak najwięcej!


Nasze spotkania odwiedzali pracownicy firm: CD Projekt RED, Techland, People Can Fly, CI Games, Sony Computer Entertainment Polska, QLOC, Testronic Labs, Flying Wild Hog, World-LooM, CreativeForge Games, Chicken in the Corn, Magazyn Gamer, GRAMY!, Ultima.pl, Madgames, Stargame, PaDtv, GameFaction, HC Gamer, PS4life, Muzeum Gier Wideo w Polsce, Gamedium, Level 152, The Armory, Polskie gry komputerowe, Grające kobiety, Sexy Cosplay, Mortal Kombat Poland, Nephilim Cosplay, Gamedec - badanie i projektowanie gier, Vipmultimedia.pl, Brona Cultura, All In, klan OFPS, BEST Gamers Tournament, Brunecia, GMIX.pl, BACKDASH, gameplay.pl, klan OFPS, Level Up, Graczem od dziecka oraz freelancerzy.

Pog(R)adajmy dotychczas sponsorowali: Licomp Empik Multimedia, PaD.tv, GameFaction, Ultima.pl, Brona Cultura, CD Projekt RED, Techland, Level 152, Vipmultimedia.pl, Magazyn Gamer, klan OFPS, Chicken in the Corn, Zjazd Twórców Gier, czytelnicy (Paulinshen i Tholkael), Muzeum Gier Wideo w Polsce, gamingstore.pl, Level Up, Graczem od dziecka.

Zwycięski drink - Pog(R)adajmy: grudzień 2013

Fotorelacja - Pog(R)adajmy grudzień 2013 - Warszawa, 11.12.2013 r.

Dopiero rozpoczynamy...
Pierwsze szukanie podpowiedzi do rozGRAdawania.
Prelekcja Gorkiego na temat Japonii.


"To jak, losujemy?"
Tradycyjny zeszyt Pog(R)adamcowy - musi być!


Pierwsze losowania...


Bonus nagroda: Zwycięski uśmiech!!! :D

Artykuł o nas w najnowszym numerze GRAMY!Worek Świętego Mikołaja - wersja formalna.
Worek Świętego Mikołaja - wersja nieformalna - much better!
Niektórych nawet torebka z napisem CD Projekt Red wprawiała w stan euforii.
Rozpakowujemy...
... A kolędnicy grają...
...Inni śpiewają...
Podarowany Trine 2: Complete Story - aż łezka się w oku kręciła... Żart ;)
Telefon do przyjaciela...
Nima więcej!
"Naprawdę nima..?"A może jednak zostało coś na dnie...


"Haha, to będzie orzech do zgryzienia... ;)"Assassin Santa.


Najlepszy barman ever! - Maciek Zalewski
Odzież dla GraczyNiesamowity cosplay:

"Po godzinach"
"Przepraszam... na Pog(R)adajmy chciałem."

Mniam! Full-serwis Brona Cultura!


Do następnego Pog(R)adania!

Za pomoc w realizacji foto-relacji oraz materiału wideo podziękowanie dla Anny "An." Gródek!

7 komentarzy:

 1. Pogratulować kolejnej udanej imprezy, to już coś więcej niż tylko spotkanie. Widać, że organizatorzy zadbali o atrakcje jednak kolejna rzecz, która mocno rzuca się w oczy to świetne koszulki, catwalk z prawdziwego zdarzenia dla każdego gracza :) Jeśli będzie to możliwe przy kolejnym 'spotkaniu' poproszę o zdjęcie pamiątkowe z koszulkami ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ciepłe słowa Cass! Faktycznie! Tej rubryki zapomniałem wczoraj opublikować (późna pora ;) ) i już została dodana :) Pojawiła się również jeszcze jedna kategoria - Niesamowity cosplay! Zresztą, sama popatrz... :)

   Usuń
  2. Rewelacja! Dziękuję, mam nadzieję, że i mnie uda się do Was dotrzeć na takie spotkanie;)

   Usuń
 2. Bardzo mnie cieszy postać Snake'a przy "Graczem od dziecka" Bo to najlepsza gra w tym gatunku, nie ma sobie równych, gdybym miał wyłonić najlepszą grę w jaką kiedykolwiek grałem byłby to ( z bólem serca, bo jest bardzo dużo przewspaniałych gier ) MGS !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram i dziękuję również za docenienie :)

   Usuń
 3. Oczywiście.... Gratuluję dobrej zabawy :) Spotkajmy się w Łodzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Jest to możliwe pod warunkiem, że zgłoszą się chętni zajęcia się organizacją. Zobaczymy :) Ale oby, do Pog(R)adania w Łodzi! :)

   Usuń